Serdecznie zapraszamy na koncert charytatywny o nazwie „Pomóżmy odbudować ich dom”. Wydarzenie odbędzie się 1 grudnia br. od godziny 16.00 w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty przy ulicy Piotra Niedurnego 69 w Rudzie Śląskiej – Nowy Bytom. Patronatem koncertu jest Prezydent Miasta Ruda Śląska, a jednym z partnerów rudzka policja. Dochód zebrany w trakcie imprezy przekazany będzie rodzinie z Rudy Śląskiej, która 4 października 2019 roku straciła dach nad głową w płomieniach.

Już 1 grudnia br. w rudzkim Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty odbędzie się koncert charytatywny. Wydarzenie zorganizowane jest pod patronatem Prezydenta Miasta Ruda Ślaska. W trakcie imprezy będzie można pomóc w zbiórce pieniędzy na odbudowę spalonego domu rodziny z Rudy Śląskiej. Cały zebrany dochód w trakcie przedsięwzięcia zostanie przeznaczony na kolejny etap jego odbudowy.

Pożar w ich domu, wybuchł na początku października 2019 roku. W płomieniach stanął cały dorobek jego życia. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Żywioł jednak doszczętnie strawił dom, a 4-osobowa rodzina została bez dachu nad głową. Rodzina się nie poddaje. Odbudowują swój dom. Remont niestety jest wydatkiem ponad możliwości finansowe rodziny, dlatego też chcemy im pomóc wspierając ten charytatywny koncert udziałem naszej policyjnej orkiestry i pokazami naszych umiejętności. Koncert uświetni wizyta policyjnej maskotki psa Sznupka, który jest ulubieńcem dzieci.

Serdecznie zapraszamy!