Wernisaż Orlando Nieto Mediny w Galerii Fryna Śti – odkryj El Dorado sztuki kolumbijskiej
Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z kolumbijską kulturą i sztuką, które odbędzie się już 9 maja o godzinie 17:00 w Galerii Fryna. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
  1. Wernisaż wystawy "Kolumbia – El Dorado" prezentującej dzieła Orlando Nieto Mediny.
  2. Artysta przedstawi prace inspirowane kulturą prekolumbijską oraz naturą Ameryki Południowej.
  3. Wystawa czynna będzie do 16 czerwca.
  4. Wydarzenie w ramach cyklu Akademia Kultur i Religii Świata.

Orlando Nieto Medina, urodzony w Bogocie, po latach pobytu i studiów w Londynie, gdzie zgłębiał tajniki sztuki muralowej oraz projektowania, wrócił do korzeni, by eksplorować bogactwo kultury swojego rodzinnego kraju. Jego prace, które zyskały uznanie zarówno w Kolumbii, jak i poza jej granicami, są barwnym świadectwem zamiłowania artysty do łączenia tradycyjnych motywów kolumbijskich z elementami natury.

Na wystawie w Galerii Fryna będzie można podziwiać obrazy, które z jednej strony przedstawiają egzotyczne zwierzęta i owoce Ameryki Południowej, a z drugiej – są hołdem dla kultury prekolumbijskiej i legendy o El Dorado. To wyjątkowa okazja do zanurzenia się w kolorowy świat, który Medina z taką pasją odwzorowuje na swoich płótnach.

Spotkanie z artystą i jego dziełami to nie tylko estetyczne doświadczenie, ale również szansa na głębsze zrozumienie kultury kolumbijskiej, która jest tak różnorodna i fascynująca. Nie przegap tej wyjątkowej okazji, by zobaczyć jak nowoczesne podejście do sztuki może harmonijnie współgrać z tradycją i historią.


Źródło: Teatr Impresyjny