Piekielnie śmieszne
Zaplanuj wieczór pełen śmiechu i śląskiego folkloru! Już 6 maja o godzinie 18:00 "Heksy z Hołdy" zawitają na scenę, by dostarczyć publiczności niezapomnianych wrażeń.
  • Data i godzina spektaklu: 6 maja 2024, godz. 18:00.
  • Ceny biletów: normalne – 45 i 40 zł, grupowe (min. 10 osób) – 30 i 25 zł/os.
  • Zniżki dla posiadaczy Rudzkiej Karty Seniora i Rodziny 3+: odpowiednio 20% i 50%.
  • Produkcja: Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty.

Spektakl "Heksy z Hołdy" to unikalna mieszanka humoru i lokalnego kolorytu, gdzie diaboliczne postacie z piekła rodem stają się bohaterami pełnymi humoru i śląskiej gwary. Belzebub, władca czarcich czeluści, wysyła swoje sługi – Diobeła i Dioblicę – na misję, której przebieg z pewnością przyniesie widzom wiele śmiechu. Czy lokalny bohater Gustlik sprosta wyzwaniu stając oko w oko z piekielnymi wysłannikami? Odpowiedź na tę zagadkę znajdą widzowie, którzy odwiedzą teatr tego wieczoru.

Scenariusz i reżyseria dzieła są dziełem Zbigniewa Stryja, znanego nie tylko z roli reżysera, ale i aktora, który swoją twórczością wprowadza świeżość do śląskiej sceny teatralnej. Spektakl obfituje w dynamiczne dialogi, które, ubrane w śląską gwizdkę, dodatkowo podnoszą jego regionalny charakter.

W spektaklu "Heksy z Hołdy" występuje plejada utalentowanych aktorów, w tym Anna Białoń, Magdalena Chrostek i Jolanta Niestrój – Malisz, którzy swoją grą sceniczną z pewnością zachwycą każdego miłośnika teatru. Całość dopełniają profesjonalnie przygotowane kostiumy, scenografia oraz muzyka, które razem kreują niepowtarzalny klimat przedstawienia.

Jeśli więc szukasz sposobu na spędzenie wieczoru w niebanalny sposób i chcesz zanurzyć się w kulturę śląską, spektakl "Heksy z Hołdy" będzie strzałem w dziesiątkę. Nie przegap tej okazji – zaplanuj swoją teatralną przygodę już dziś!


Źródło: Teatr Impresyjny