Policjanci z wydziału kryminalnego rudzkiej komendy w związku z realizacją prowadzonej sprawy zatrzymali mężczyznę, który w swoim mieszkaniu posiadał narkotyki w postaci amfetaminy oraz marihuany. Sprawa rudzianina znajdzie teraz swoje finał w sądzie.

Do realizacji prowadzonej przez rudzkich kryminalnych sprawy doszło we wtorek po południu na terenie jednej z rudzkich dzielnic. Stróże prawa na podstawie pracy operacyjnej zatrzymali w mieszkaniu mężczyznę, który posiadał ponad 180 działek dilerskich amfetaminy oraz prawie 20 działek marihuany. Śledczy zabezpieczyli narkotyki i zatrzymali 25-letniego rudzianina. Jego sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Mężczyźnie za posiadanie zabronionych substancji grozi maksymalnie nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy i ostrzegamy:

Art. 62. 1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności do lat 10.

3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 1 roku.