Usuwanie rozstępów - w jaki sposób zabiegi mogą pomóc?

Usuwanie rozstępów to przedmiot zainteresowania wielu osób, które doświadczają nieestetycznych ubytków w skórze. Najczęściej z rozstępami borykają się przedstawicielki płci pięknej po porodzie, choć nie tylko. Na szczęście, istnieją skuteczne zabiegi usuwania rozstępów. Zanim jednak się na nie zdecydujemy, warto byłoby się czegoś o nich dowiedzieć.

Usuwanie rozstępów - komu polecane są zabiegi i dlaczego warto z nich skorzystać?

Usuwanie rozstępów przy pomocy zabiegów to tak naprawdę doskonała opcja dla każdego, kto się z nimi boryka. Będą to przede wszystkim kobiety po ciąży, ale również osoby intensywnie ćwiczące oraz takie, które w krótkim czasie dużo schudły. Usuwanie rozstępów przy pomocy zabiegów jest nie tylko wysoce skuteczne, ale również bezpieczne.

Usuwanie rozstępów - poznaj skuteczne zabiegi

Usuwanie rozstępów może odbywać się przy pomocy różnych zabiegów. Najskuteczniejsze scharakteryzowano poniżej:

  • laserowe usuwanie rozstępów - wiązka laserowa doprowadza do kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry, to z kolei pozwala na stymulację włókien elastyny oraz kolagenu do odnowy;
  • mezoterapia igłowa - skóra dzięki temu zabiegowi jest stymulowana mechanicznie, jak i dzięki wstrzykniętym substancjom odżywczym, zabieg ten pozwala na rozjaśnienie rozstępów i wyrównanie faktury skóry;
  • mezoterapia mikroigłowa - przy pomocy głowicy przypominającej długopis, skóra jest nakłuwana, co prowadzi do zmniejszenia widoczności nieestetycznych ubytków w skórze.

Sprawdź więcej informacji https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/rozstepy/

Usuwanie rozstępów przy pomocy zabiegu zawsze poprzedzone jest konsultacją z kosmetologiem. Taka rozmowa pozwala między innymi na wychwycenie ewentualnych przeciwwskazań do poddania się konkretnemu zabiegowi” - mówi Amanda Zielińska z Clinica Cosmetologica

Usuwanie rozstępów - jak zadbać o skórę po zabiegach?

Usuwanie rozstępów w formie zabiegów wymaga odpowiedniego postępowania. Bezpośrednio po poddaniu się konkretnemu zabiegowi, należy traktować skórę w sposób delikatny i z wyczuciem. Należy unikać stosowania peelingów, jak również ekspozycji na słońce. O szczegółowym postępowaniu po każdym zabiegu poinformuje nas wykonujący go kosmetolog.

Usuwanie rozstępów przy pomocy zabiegów - gdzie je wykonać?

Usuwanie rozstępów przy pomocy zabiegów wymaga odpowiedniej wiedzy oraz kwalifikacji. Doskonale zatem będzie, jeżeli zabiegom poddamy się we właściwym miejscu. Godna polecenia jest na przykład Clinica Cosmetologica, w której pracują doświadczeni kosmetolodzy. Nie tylko profesjonalnie wykonają oni konkretny zabieg, ale również udzielą wskazówek dotyczących tego, jak postępować na co dzień że skórą dotkniętą rozstępami.

Podsumowując, profesjonalne zabiegi usuwające rozstępy pozwalają na długo cieszyć się satysfakcjonującymi efektami. Ważne jest jednak to, aby wykonać je w odpowiednim miejscu, w którym pracują doświadczeni kosmetolodzy.

Zapraszamy do naszych gabinetów:

Clinica Cosmetologica Gdańsk
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3
80-210 Gdańsk
Tel. 791 604 604

Oraz

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
Tel. 791 600 607