Twoje mieszkanie lub biuro są zbyt małe, aby pomieścić nadmiarowe przedmioty? Przyda Ci się magazyn samoobsługowy, czyli przestrzeń typu self storage. Dowiedz się, co w niej przechowasz.

Dodatkowa przestrzeń self storage? Zobacz, co w niej przechować!

Magazyny samoobsługowe — czym są?

Magazyny samoobsługowe były do tej pory rozwiązaniem popularnym w takich krajach jak Stany Zjednoczone, Australia czy Japonia. Zmieniające się warunki mieszkaniowe w naszym kraju, związane z budową coraz mniejszych metraży, sprawiały, że przestrzenie self storage dotarły i do nas. I choć nie są one w Polsce tak rozpowszechnione, jak za oceanem, docenia je wielu klientów. Czym jednak są magazyny samoobsługowe?

To nic innego jak boksy magazynowe o małych metrażach. Wynajmiesz je w dużych miastach naszego kraju. Ich właściciele oferują wynajem krótko- lub długoterminowy w zależności od Twoich potrzeb. Magazyny samoobsługowe są monitorowane całodobowo, a Ty masz do nich dostęp 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Przed wjazdem do magazynów znajduje się zazwyczaj parking, a wynajmujący oferują szereg udogodnień: wózki transportowe do rozładunku, dodatkowe kartony, taśmy, regały. Oczywiście, kiedy zdecydujesz, że już nie potrzebujesz przestrzeni self storage, zawsze możesz zrezygnować z umowy.

Co przechowasz w magazynie samoobsługowym?

Jeśli Twój dom lub mieszkanie zaczynają przypominać składzik, pora gdzieś ulokować nadmiarowe przedmioty. Przecież nie chcesz utonąć w ich nadmiarze, prawda?

Co możesz przechować w przestrzeni self storage? Pewnie myślisz, że to, co jest Ci w danym momencie niepotrzebne. Nie do końca tak jest. Zaraz Ci wszystko wyjaśnimy.

Elementy garderoby

Moda kręci się jak w kalejdoskopie, dlatego nie warto wyrzucać ubrań, które obecnie nie są na topie. Być może kiedyś okażą się bardzo pożądane, a Ty, zamiast wydawać na nie fortunę, po prostu sięgniesz do…magazynu samoobsługowego. Tak, przestrzeń self storage to idealne miejsce do przechowywanie ubrań. To Twoja druga zapasowa szafa, w której pomieścisz garderobę i obuwie, które obecnie wyszło z mody lub jest poza sezonem. W boksie magazynowym ulokujesz buty zimowe, ciepłe płaszcze, kurtki lub wręcz przeciwnie — letnie, zwiewne sukienki i sandały.

Sprzęt sportowy

Nie wiesz, co zrobić z nartami, bo właśnie skończył się sezon? Zawieź je do magazynu samoobsługowego! Podobnie możesz zrobić z rowerem, skuterem, jak również domowym sprzętem sportowym, którego aktualnie nie potrzebujesz. To na pewno lepsze rozwiązanie niż garaż, piwnica czy komórka lokatorska. Powiedzmy sobie szczerze — ta ostatnia nie jest bezpieczna. Boksy magazynowe mają całodobowy monitoring, więc bez obaw możesz umieścić w nich nawet cenne przedmioty.

Kolekcje hobbystyczne

Dla moli książkowych małe mieszkanka to prawdziwe utrapienie. Bo gdzie fani literatury mogą pomieścić swoje najcenniejsze skarby, tym bardziej że wciąż ich przybywa? W tym przypadku idealnym rozwiązaniem okazuje się przestrzeń self storage. Umieścisz w niej nie tylko wspomniane książki, ale kolekcje hobbystyczne takie jak klasery ze znaczkami czy monetami, komiksy, figurki, winyle, ceramikę i wiele innych przedmiotów, które zabierają sporo miejsca. A jeśli masz inną pasję i jesteś malarzem? Boksy magazynowe sprawdzą się także wtedy. W przestrzeni self storage przechowasz pudełka z farbami, płótna, jak również artykuły kreślarskie i rysunkowe.

Albumy ze zdjęciami i pamiątki

Być może albumy ze zdjęciami i rodzinne pamiątki mają jedynie wartość sentymentalną, jednak dla Ciebie są ważne. Nie chcesz ich wyrzucać, a jednak nie starcza Ci na nie miejsca? Znowu z pomocą przychodzą magazyny samoobsługowe. To one zastąpią Ci archiwum i przechowalnię. Ulokujesz w nich rodzinne pamiątki, których nie chcesz lub nie możesz się pozbyć.

W magazynie samoobsługowym nie przechowuje się zwierząt, roślin i żywności. Pierwsze wymagają stałej troski i opieki, a zamknięcie w małym boksie mogłoby skończyć się dla nich w najlepszym wypadku traumą. Data przydatności produktów spożywczych jest krótka, dlatego magazyn nie będzie dla nich dobrym miejscem. Roślinność bez dostępu do słońca i wody również nie przetrwa, dlatego nawet nie próbuj lokować jej w przestrzeni self storage.

Znalazłeś już swoje dodatkowe miejsce na nadmiarowe przedmioty. Pora teraz zastanowić się, co chcesz w nim umieścić. Wykorzystaj nasze podpowiedzi!

Sprawdź naszą ofertę na stronie https://5kat.pl/