W jaki sposób obliczyć finansowanie maszyn, urządzeń i pojazdów Jeep w leasingu dla firm?

Kiedy jesteśmy zmuszeni do wykonania samodzielnych obliczeń dotyczących leasingu, miesięcznych rat jakie będą nas obowiązywać, najczęściej spotykamy się z takim narzędziem jak kalkulator leasingowy. Jest on dostępny na chociażby wielu stronach internetowych firm, które zajmują się usługami tego typu. Korzystając z niego, uda się nam ustalić szacunkowe koszty leasingu z ich oferty.

Kiedy potrzebne są nam jakiekolwiek urządzenia, maszyny, pojazdy, a nawet Jeep leasing w Arval będzie dla nas świetnym rozwiązaniem. Wspomniany kalkulator leasingowy okaże się wówczas przydatnym narzędziem. Dzięki niemu, zorientujemy się jakie czekają nas szacunkowe koszty leasingu na samochody Jeep i wszystkich innych marek oraz na wszelkie niezbędne maszyny i urządzenia potrzebne do funkcjonowania naszej firmy. Nie zaszkodzi też zestawić uzyskanych wyników z kosztami, jakie przewiduje dla nas kredyt bądź tez zakup gotówkowy. Warto posłużyć się kalkulatorem, aby być w pełni świadomym nabywcą finansowych produktów.

Kiedy już tego dokonamy, z pewnością dojdziemy do wniosku, że leasing operacyjny to rozwiązanie najbardziej korzystne dla naszej firmy. Dzieje się tak, ponieważ w każdym wypadku leasingowanie jakichkolwiek przedmiotów, zawsze okazuje się atrakcyjniejszą opcją, niżeli finansowanie za pośrednictwem kredytu lub zakup za gotówkę. W wypadku leasingu bowiem, czuwa nad nami swojego rodzaju ochrona naszego kapitału w postaci „tarczy podatkowej”.

Tylko kalkulatory internetowe?

Kiedy polegamy wyłącznie na sieciowych kalkulatorach, podczas obliczania rat i wszelkich kosztów leasingu, warto pamiętać, że oddziałuje też na nas chwyt marketingowy. Jest to bardzo znany i typowy zabieg, który swoim działaniem ma przyciągać potencjalnych klientów na daną stronę internetową firmy, oferującej usługi leasingowe. Wydaje się, że nie ma w tym nic złego. Klient w takim wypadku, ma szansę odnaleźć taką ofertę, która będzie dla niego jak najbardziej korzystna. Dodatkowo, nie marnuje czasu na wielogodzinne poszukiwania, gdyż kompetentni doradcy leasingowi, powinni bardzo sprawnie przygotować odpowiednie warianty oraz wyliczenia miesięcznych rat i kosztów całkowitych oferowanego leasingu.

Może się jednak zdarzyć, że uprzednio odmówiono już nam udzielenia leasingu, wówczas obliczenie wspomnianych rat i pełnych kosztów, kierując się ze wstępnym wnioskiem do doradcy, jawi się jako swojego rodzaju „ostatnia deska ratunku”. Zatem, w takim wypadku ile kosztuje leasing? W sytuacji firm, które są chociażby zadłużone, będzie wymagało to pewnej analizy sytuacji oraz indywidualnego podejścia.

Niestety, wielu klientów potwierdza, że kiedy za pomocą kalkulatora on-ilne obliczają oni to, jakie wydatki czekają ich z tytuły leasingu, bardzo często otrzymuje się jedynie złudne koszty, jakie będą nas czekać podczas trwania naszego leasingu.

Należy pamiętać o tym, że sposób działania internetowych kalkulatorów, opiera się na założeniach bardzo teoretycznych i nieuwzględniających realnej sytuacji finansowej leasingobiorcy. Wówczas, nietrudno o rozczarowanie. Dochodzi do tego szczególe wtedy, kiedy przedsiębiorca zakłada, że ostateczne koszty leasingu będą wynosiły np. 106%, po czym okazuje się, że w zaistniałych okolicznościach (np. złe wpisy w bazach KRD bądź BIK) jego leasing będzie wynosiły znacznie więcej, chociażby aż 124%.

Bez względu na to, czy przedmiotem leasingu jest maszyna budowlana czy też Jepp modele nowoczesnych urządzeń informatycznych, musimy być świadomi pewnych rozbieżności w obliczeniach.