Ruda Śląska: przy cmentarzach patrole policji, odnotowano 6 kolizji

Policjanci kierowali ruchem przy największych nekropoliach i patrolowali parkingi oraz miejsca kultu. Funkcjonariusze czuwali nad płynnością ruchu i bezpieczeństwem osób odwiedzających groby. Pomimo sprzyjającej pogody służby odnotowały zdarzenia drogowe i nietrzeźwych uczestników ruchu.
W zabezpieczeniu sobotnich działań związanych z dniem Wszystkich Świętych brały udział służby z Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej. W akcji uczestniczyli policjanci ruchu drogowego, prewencji, kryminalni oraz mundurowi z innych służb. Patrolowali okolice cmentarzy, parkingów i miejsc kultu, jednocześnie dbając o płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych.
Policja poinformowała, że w sobotę na rudzkich drogach odnotowano 6 kolizji. W tym czasie zatrzymano także 1 kierowcę jadącego w stanie nietrzeźwości oraz 1 pijanego użytkownika elektrycznej hulajnogi.
Służby podkreśliły, że ruch w okolicach nekropolii był wzmożony, jednak większość dnia przebiegła bez większych incydentów. Warunki atmosferyczne przez większą część weekendu sprzyjały kierowcom, co ułatwiło zadania patrolom drogówki.
Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej dziękowała kierowcom i pieszym za cierpliwość i stosowanie się do poleceń wydawanych na miejscu. Dzięki temu działania służb przebiegały sprawniej, co miało wpływ na bezpieczeństwo odwiedzających groby.
na podstawie: Policja Ruda Śląska.
Autor: krystian
Ostatnie Artykuły

Analiza techniczna dla każdego: Jak czytać wykresy i waluty przelicznik, by nie dać się zaskoczyć?

Nocne kontrole kierowców z aplikacji - rudzka policja sprawdziła ponad 50 aut

Weekendowe kontrole wyłapały czterech kierujących w Rudzie Śląskiej

Ponad 7 mln zł dla Rudy Śląskiej. Największa część trafi tam, gdzie pomoc jest codziennością

Na giełdzie szkół w Rudzie Śląskiej padło pytanie o niebieski mundur

Amerykańskie święto w rudzkim liceum dopełni jubileusz Hoovera

Rudzcy policjanci weszli do płonącego bloku i wrócili z medalami

Od śladu do zatrzymania - policja znalazła sprawcę lutowego rozboju

Bieg Wiewiórki wraca – trasa przez halembski las i terminy startów

Noclegi dla pracowników kontraktowych zatrudnionych w Rudzie Śląskiej

Sto lat służby i plebiscyt - dzielnicowi z Halemby walczą o SuperDzielnicowego 2026

20-latek z Rudy Śląskiej stracił panowanie - auto utknęło na ogrodzeniu

Rzemieślnicy świętowali w Kłodnicy – msza i podziękowania od prezydenta

