Dziś w Rudzie Śląskiej policjanci prowadzą akcję „Rowerem bezpiecznie do celu”. Obecna pogoda znów pozwala na to, aby rower był coraz bardziej popularnym środkiem komunikacji. Rolą Policji jest podjęcie skutecznych przedsięwzięć zmierzających do zmniejszenia liczby ofiar, między innymi również tej grupy użytkowników dróg.

Coraz prężniej swoją obecność na drogach zaznaczają grupy rowerzystów. W zdecydowanej większości przypadków są to osoby młode i aktywne, które są zainteresowane bezpieczeństwem w ruchu drogowym. W czasie dzisiejszych działań „Rowerem bezpiecznie do celu” policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego rudzkiej komendy przypominają rowerzystą jak należy się poruszać jednośladem aby być bezpiecznym. Rolą Policji jest podjęcie skutecznych przedsięwzięć zmierzających do zmniejszenia liczby ofiar, między innymi również tej grupy użytkowników dróg. Mundurowi przypominają, że dzieci, które ukończyły 10 rok życia mogą poruszać się samodzielnie rowerem po drogach publicznych dopiero po uzyskaniu karty rowerowej. Wielu rowerzystów zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, między innymi o zakazie przejeżdżania przez przejścia dla pieszych, a także o obowiązku korzystania z drogi rowerowej jeśli takowa została wytyczona wzdłuż ulicy.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.