Długie weekendy w 2025 roku. Kiedy wziąć urlop, by odpoczywać jeszcze dłużej?

W 2025 roku czeka na Ciebie aż 7 długich weekendów, a niektóre z nich wymagają tylko jednego dodatkowego dnia urlopu! Jeśli dobrze zaplanujesz swój czas, możesz zyskać nawet 36 dni nieprzerwanego wolnego. Zobacz, które terminy warto wykorzystać!

Terminy długich weekendów, które nie wymagają dodatkowego urlopu

W 2025 roku macie kilka okazji do cieszenia się długimi weekendami, nie wykorzystując nawet jednego dnia urlopu. Warto je zapamiętać i zarezerwować te daty na odpoczynek!

  • 6 stycznia (poniedziałek) – Święto Trzech Króli
    Rozpoczęcie roku możecie uczcić trzydniowym weekendem (od 4 do 6 stycznia), idealnym na spokojny wypad lub relaks w domu.

  • 19–21 kwietnia (sobota–poniedziałek) – Wielkanoc
    To klasyczny długi weekend, gdy drugi dzień świąt przypada w poniedziałek. Świetna okazja na rodzinne spotkania lub spokojny odpoczynek po świątecznych przygotowaniach.

  • 15 sierpnia (piątek) – Wniebowzięcie NMP i Święto Wojska Polskiego
    Ten trzydniowy weekend (15–17 sierpnia) to doskonała okazja na letni wyjazd, korzystając z ciepłych dni końca wakacji.

  • 25–28 grudnia (czwartek–niedziela) – Boże Narodzenie
    Święta w tym roku wypadają w czwartek i piątek, co oznacza aż cztery dni wolnego, idealne na świąteczny odpoczynek z rodziną.

Kiedy warto dobrać urlop, by stworzyć superdługi weekend?

Chcecie przedłużyć weekendy i cieszyć się jeszcze dłuższym wypoczynkiem? W 2025 roku kilka terminów wręcz zachęca do wzięcia jednego lub kilku dni urlopu:

  • Styczeń
    Połączcie Nowy Rok (1 stycznia), który wypada w środę, z urlopem 2 i 3 stycznia (czwartek i piątek). W ten sposób zyskacie aż 6 dni wolnego (od 1 do 6 stycznia).

  • Majówka
    Święto Pracy (1 maja) przypada w czwartek, a dodatkowy dzień wolny za 3 maja (sobota) najpewniej wyznaczony zostanie na 2 maja (piątek). To oznacza, że już macie cztery dni wolne. Jeśli dobierzecie urlop na środę 30 kwietnia, stworzycie sobie aż 9-dniowy wypoczynek (od 26 kwietnia do 4 maja).

  • Boże Ciało (19 czerwca)
    Zarezerwujcie wolne w piątek 20 czerwca, aby uzyskać 4 dni bez pracy (19–22 czerwca). To idealny moment na wypad w góry lub nad jezioro.

  • Listopad
    Weźcie wolne 8 listopada (poniedziałek), aby połączyć urlop z Narodowym Świętem Niepodległości (11 listopada), które wypada we wtorek. Dzięki temu zyskacie 4 dni wolnego (od 8 do 11 listopada).

  • Boże Narodzenie
    Jeśli zaplanujecie urlop na trzy dni przed Wigilią (22–24 grudnia), możecie cieszyć się aż 9-dniowym świątecznym odpoczynkiem (od 20 do 28 grudnia). Jeżeli macie dobre relacje z szefem, to urlop może przedłużyć się aż do Nowego Roku!

Sprytne planowanie tych dat pozwoli Wam wydłużyć czas wolny i cieszyć się spokojem, podróżami i odpoczynkiem – a wszystko to przy minimalnym wykorzystaniu dni urlopowych!