IMGW ostrzega: Dziś burze w województwie śląskim
Województwo śląskie stoi w obliczu poważnego zagrożenia pogodowego. Synoptycy zapowiadają intensywne burze, które mogą spowodować znaczne utrudnienia i zagrożenia dla mieszkańców.
  1. Ostrzeżenie obowiązuje 3 czerwca od 11:00 do 24:00.
  2. Prognozowane są bardzo silne opady deszczu i porywy wiatru.
  3. Możliwe jest wystąpienie lokalnego gradu.
  4. Kontakt do Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB w Krakowie wydało ostrzeżenie dotyczące burz, które mogą nawiedzić nasze województwo 3 czerwca w godzinach od 11:00 do 24:00. Warto przygotować się na możliwe trudności.

Synoptycy przewidują, że burzom mogą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu, osiągające miejscami nawet do 45 mm. Towarzyszyć im będą również porywy wiatru dochodzące do 80 km/h. W niektórych miejscach możliwe jest wystąpienie gradu.

W obliczu tak poważnych prognoz meteorologicznych, mieszkańcy powinni zachować szczególną ostrożność. Zaleca się zabezpieczenie mienia oraz unikanie przebywania na otwartej przestrzeni podczas burzy. Pamiętajmy także o tym, aby nie parkować samochodów pod drzewami, które mogą zostać uszkodzone przez silne wiatry.

W razie potrzeby, mieszkańcy mogą kontaktować się z Centrum Zarządzania Kryzysowego przy ul. Gen. Hallera 6. Dostępne są następujące numery telefonów: 32 248 63 58, 32 248 63 59 oraz infolinia: 800 158 800. Można również wysłać e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich, bądźmy przygotowani na ewentualne niedogodności spowodowane przez nadchodzące burze.


Wg inf z: UM Ruda Śląska