Dni Rudy Śląskiej 2024: Koncerty gwiazd i atrakcje w czerwcu
Już w połowie czerwca mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w Dniach Rudy Śląskiej 2024. To wyjątkowe wydarzenie kulturalne przyciągnie wielu znakomitych artystów i zapewni mnóstwo atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.
  1. 14 czerwca: Koncert Artis Symphony Orchestra
  2. 15 czerwca: Kino letnie na rynku
  3. 16 czerwca: Koncerty Michała Gabora, Sarah James, Patrycji Markowskiej i Agnieszki Chylińskiej

W piątek, 14 czerwca, na placu Jana Pawła II w Nowym Bytomiu rozbrzmi muzyka w wykonaniu Artis Symphony Orchestra. Orkiestra pod dyrekcją Jean-Claude’a Hauptmanna zaprezentuje utwory w klimacie „Jak za dawnych lat”. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00.

Na sobotę, 15 czerwca, zaplanowano wieczór filmowy na rynku w Nowym Bytomiu. O godz. 19.00 odbędzie się seans kina letniego, podczas którego wyświetlony zostanie film „Priscilla” w reżyserii Sofii Coppoli. Przed projekcją odbędzie się event związany z bohaterką filmu. Partnerem wydarzenia jest Instytucja Filmowa Silesia Film.

W niedzielę, 16 czerwca, na terenach targowych przy ul. Kupieckiej w Wirku odbędą się koncerty, które zakończą obchody Dni Rudy Śląskiej. Impreza rozpocznie się o godz. 16.30 występem Michała Gabora. Następnie, około godz. 17.30, na scenie pojawią się laureaci konkursu „O Rudzki Mikrofon”, w tym tegoroczna zwyciężczyni Emilia Diotallevi.

Jedną z głównych atrakcji będzie koncert Sarah James, który rozpocznie się o godz. 18.00. Patrycja Markowska wystąpi z gościem specjalnym o godz. 19.15, a wieczór zakończy występ Agnieszki Chylińskiej, która zamknie tegoroczne obchody.

Na terenach targowych nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych, konkursów z nagrodami, a także strefy gastronomicznej i przestrzeni do relaksu. Prezydent Michał Pierończyk zaprasza wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania: „Na początek zapraszam na miejski rynek w Nowym Bytomiu, gdzie zaplanowaliśmy atrakcje 14 i 15 czerwca. Natomiast 16 czerwca będziemy się bawić na terenach targowych w Wirku.”


Na podstawie: UM Ruda Śląska