Noc Muzeów w Rudzie Śląskiej: Bezpłatne zwiedzanie i śląskie hobby
Kultura nocą rozkwita! Już w najbliższą sobotę, mieszkańcy będą mieli okazję doświadczyć wyjątkowego wydarzenia, jakim jest Noc Muzeów. Wstęp wolny, atrakcje dla każdego – zapraszamy do udziału w tym kulturalnym święcie.
  1. Wydarzenie rozpocznie się o 16:00 w Muzeum Miejskim oraz I Liceum Ogólnokształcącym.
  2. Bezpłatne atrakcje obejmują warsztaty, wystawy i koncerty.
  3. Specjalne wydarzenia również w III Liceum Ogólnokształcącym w Kochłowicach.
  4. Finansowanie zapewnia Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Podczas tego wieczoru, Muzeum Miejskie im. M. Chroboka oraz I Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza stają się areną dla pasjonatów kultury i sztuki. "Każdy mo swojego ptoka, czyli śląskie hobby" to główny motyw przewodni tego wydarzenia. Dyrektor Muzeum Miejskiego, Krzysztof Gołąb, podkreśla: "Impreza zgromadzi ludzi z pasją, rękodzielników oraz artystów, którzy chętnie podzielą się z uczestnikami swoimi pasjami, odkryją sekrety zainteresowań i zaprezentują perły swych kolekcji."

W Muzeum Miejskim wystartujemy od otwarcia wystawy czasowej, po której nastąpią wykłady i występy artystyczne, w tym koncert laureata konkursu "Po naszymu, czyli po śląsku". W I Liceum, oprócz prezentacji tradycyjnych i współczesnych hobby, odbędą się kreatywne warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz pokaz walki zapaśniczej.

Osobną atrakcją będzie "etnołogródek", gdzie od godziny 16:00 do 19:00 można będzie zgłębiać tajniki działalności śląskich hobbystów, od hodowców gołębi po kolekcjonerów rowerów. Nie zabraknie także ekspozycji zabytkowych rowerów oraz gier i zabaw dla najmłodszych.

W III Liceum Ogólnokształcącym w Kochłowicach, obok wystawy stałej, przewidziano również możliwość wykonania pamiątkowych fotografii w fotobudce oraz różnorodne niespodzianki dla najmłodszych.

Noc Muzeów to doskonała okazja, by w rodzinnej atmosferze odkrywać bogactwo lokalnej kultury i tradycji. Nie przegapcie tej wyjątkowej nocy, która pozwala zobaczyć muzea i instytucje kulturalne z zupełnie innej perspektywy.


Na podstawie: Urząd Miasta Ruda Śląska