Policja Ruda Śląska: Rudzcy policjanci pożegnali komendanta, który przeszedł na emeryturę
W czwartek w sali odpraw rudzkiej komendy odbyła się uroczystość pożegnania dotychczasowego Komendanta Miejskiego Policji w Rudzie Śląskiej insp. Mariusza Luszawskiego. Po ponad 31 latach służby w policji i 2 dla mieszkańców naszego miasta odszedł na emeryturę.
Ze względu na panującą w sytuację związaną z pandemią pożegnanie odbyło się w formie hybrydowej. Tylko część kierownictwa rudzkiego garnizonu, włodarze miasta i przedstawiciele rudzkich służb mundurowych zostali zaproszeni do sali odpraw, aby pożegnać cenionego nie tylko w Rudzie Śląskiej policjanta. Pozostała część jednostek i komórek organizacyjnych połączyła się za pomocą systemu wideokonferencyjnego, aby w ten sposób uczestniczyć w tej uroczystości. Odchodzący na emeryturę Komendant Miejski Policji w Rudzie Śląskiej insp. Mariusz Luszawski, przez 29 lat związany był z gliwickim garnizonem, przechodząc poszczególne szczeble policyjnej kariery od policjanta ogniwa partolowo-interwencyjnego, przez komendanta komisariatu po pierwszego zastępcę komendanta miejskiego. Przez ostatnie 2 lata kierował rudzką komendą, i jak powiedział w swoim przemówieniu dziękuję wszystkim tym którzy sumiennie pracowali na nasz wspólny sukces i dbali o dobre wyniki naszej komendy.
Odszedł z naszych szeregów policjant z dużym doświadczeniem, który był profesjonalistą i wzorem do naśladowania. Słowa uznania przechodzącemu na emeryturę komendantowi przekazali włodarze miasta, komendanci służb mundurowych, a także pracownicy cywilni i policjanci rudzkiego garnizonu.
Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej,
ruda.slaska.policja.gov.pl/k21/informacje/wiadomosci/331167,Rudzcy-policjanci-pozegnali-komendanta-ktory-przeszedl-na-emeryture.html
Ostatnie Artykuły

6 kierujących wpadło w Rudzie Śląskiej podczas porannych kontroli

Ponad 200 tys. zł na zabytki. Siedem obiektów rusza do remontu

Szpital w Rudzie Śląskiej na dwóch fotografiach. 80 lat historii w jednym kadrze

W Rudzie Śląskiej poradzą, jak zdobyć pieniądze na rozwój firmy

Jak sprawdzić, czy płacisz za szybki internet, którego nie wykorzystujesz?

Jak stała opieka medyczna wspiera zdrowie na różnych etapach życia?

W Chebziu wraca dawny układ ruchu. Zmiana od wtorkowego południa

Brzmienie ciszy w urzędzie. Fotografie budzą pytania

Obietnica pracy za granicą może skończyć się handlem ludźmi

Woda wróciła na Szymanowskiego. PWiK zakończył prace

Dlaczego audyt Google Ads powinien być robiony cyklicznie? Poznaj sposób na stałą rentowność kampanii

Przy Radoszowskiej pociągi przyspieszą do około 80 km/h

Światowy Dzień Środowiska - policja na tropie mafii śmieciowej

Autobusy M21, 118, 121 i 147 wracają na stałe trasy
Przydatne dane teleadresowe
- Kościół Bożego Narodzenia w Rudzie Śląskiej Halembie - msze, kancelaria, sakramenty
- Parafia Trójcy Przenajświętszej w Kochłowicach - msze, kancelaria, sakramenty
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Rudzie Śląskiej - kontakt, oferta, zapisy
- Śląski Inkubator Przedsiębiorczości - biura i coworking w Rudzie Śląskiej
- Komisariat Policji I w Rudzie Śląskiej - kontakt, dzielnicowi, godziny przyjęć
- PWiK Ruda Śląska - kontakt, awarie, cennik wody i ścieków
