Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ruda Śląska

6 pytań, które powinieneś sobie zadać, zanim wybierzesz biuro rachunkowe

Masz firmę, więc musisz prowadzić księgowość i rozliczać się z Urzędem Skarbowym. Jeśli robisz to samodzielnie, może to zaowocować frustracją, ponieważ wciąż zmieniające się przepisy nie ułatwiają tego zadania. Nie pozostaje Ci zatem nic innego, jak wybrać biuro rachunkowe. Najpierw jednak zadaj sobie 6 poniższych pytań. 

1. Gdzie zlokalizowane jest Twoje biuro rachunkowe?

Najlepiej, abyś wybrał biuro rachunkowe w Mikołowie, czyli w mieście, do którego masz dobry dojazd z aglomeracji Górnego Śląska. Nie wyobrażasz sobie chyba sytuacji, kiedy nie możesz osobiście wyjaśnić pewnych kwestii. Zwłaszcza takich, które w danym momencie spędzają Ci sen z powiek. Wbrew pozorom lokalizacja Twojego biura rachunkowego ma duże znaczenie. Wystarczy, że przypomnisz sobie o jakimś potrzebnym dokumencie. Księgowość masz w zasięgu ręki, więc w każdej chwili możesz do niej podjechać czy nawet podejść. 

2.  Czy naprawdę potrzebujesz biura rachunkowego?

Zastanów się, ile czasu zajmuje Ci prowadzenie księgowości? Dużo, prawda? Warto czas, który poświęcasz temu zadaniu przeznaczyć na inne czynności na przykład na rozwój działalności gospodarczej. Współpraca z biurem rachunkowym to dla Ciebie spore ułatwienie. Dzięki niemu nie musisz już zajmować się księgami rachunkowymi, rozliczać podatków i uzupełniać dokumentacji firmowej. 

Obowiązek rozliczania się z fiskusem weźmie na siebie biuro rachunkowe. Dodatkowo specjaliści mogą reprezentować Cię podczas kontroli z Urzędu Skarbowego i składać w Twoim imieniu deklaracje. 

3. Jaki jest zakres usług Twojego biura rachunkowego?

Wybierz biuro rachunkowe, którego usługi są kompleksowe. Oznacza to, że zajmie się ono nie tylko księgowością w Twojej firmie, ale także obsługą kadrowo-płacową. Obecnie dokumentacja podatkowa może sprawiać problemy osobom, które nie są związane z branżą. Warto dlatego, aby biuro rachunkowe zajęło się wszelkimi kwestiami podatkowymi w Twoim przedsiębiorstwie - rozliczaniem PIT, CIT, VAT i ZUS. 

4. Skąd masz pewność, że biuro rachunkowe, które wybrałeś jest profesjonalne?

Wspominaliśmy już o wielu usługach biura rachunkowego, to jednak wciąż zbyt mało, aby mówić o jego profesjonalizmie. Dobrze, aby współpracowało ono z kancelarią prawną, ponieważ większość problemów, jakie pojawiają się w firmie, jest nie tylko natury finansowej, ale i prawnej. 

Kiedy widzisz, że Twoje przedsiębiorstwo podupada, a kłopoty piętrzą się niczym chmury na burzowym niebie, z pomocą przyjdzie audyt księgowy i prawny. Dzięki niemu otrzymasz jasne informacje na temat rentowności podjętych przez siebie ryzyk oraz dalszych szans na rozwój firmy. 

5. Czy Twoje biuro rachunkowe ma rozszerzone ubezpieczenie OC?

Jeśli samodzielnie zajmujesz się księgowością firmy, cała odpowiedzialność za ewentualne błędy w prowadzeniu ksiąg spoczywa na Twoich barkach. Inaczej jest, kiedy biuro rachunkowe rozlicza Twoje przedsiębiorstwo. Wtedy odpowiedzialność za kwestie księgowe i deklaracje podatkowe przejmuje na siebie. Oczywiste jest to, że musi ono mieć ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Jednak ważny jest także jego zakres. Najlepiej zdecyduj się na współpracę z księgowością, która ma rozbudowaną polisę OC. 

Zyskasz nie tylko poczucie bezpieczeństwa, ale także gwarancję, że nie zostaniesz obciążony żadnymi konsekwencjami prawnymi ani finansowymi. 

6. Jakie korzyści odniesiesz ze współpracy z biurem rachunkowym?

Główną korzyścią, jaką odniesiesz ze współpracy z biurem rachunkowym, jest dodatkowy czas na realizację swoich planów (osobistych lub zawodowych). Specjaliści rozliczą koszty prowadzenia działalności za Ciebie, będą także reprezentować Cię przed urzędami. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnego stresu i nerwów. 

W razie problemów nie zostaniesz z nimi sam, doradcy podatkowi i prawnicy znajdą wyjście z każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji. 

Jak widzisz, warto przed podjęciem decyzji o współpracy z biurem rachunkowym, zadać sobie kilka ważnych pytań. Odpowiedzi jasno wskażą, czy masz do czynienia z profesjonalistami.

Masz pytania skontaktuj się z nami :

Biuro rachunkowe Mikołów Masterbill

ul. Bielska 49,

43-190 Mikołów

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

32-322-37-66