Narożnik w małym salonie

Narożnik to dobry wybór dla osób, które cenią sobie praktyczność, wygodę oraz komfort. Można na nim i siedzieć i leżeć, więc jest idealny dla każdego rodzaju odpoczynku. Narożnik dodatkowo wydziela miejsce na stoliczek do kawy lub na dodatkowe siedziska, które można dokupić osobno, albo kupić w zestawie z narożnikiem. Często kąty naszych salonów pozostają niewykorzystane. Kupując narożnik możemy zapełnić przestrzeń, która najczęściej pozostałaby pusta. To daje nam dodatkową wolną przestrzeń w naszym salonie. To jest ważne szczególnie przy małych pomieszczeniach.

Idealna wielkość

Dla małych salonów najlepsze są małej wielkości narożniki i w kształcie litery L. Narożniki w kształcie litery U zajmują zbyt dużo miejsca. Narożnikiem w kształcie litery L można wydzielić dwie przestrzenie: wypoczynkową oraz jadalnianą. Czasami producenci dodają do narożników fotele lub pufy, ale takie dodatki nie będą odpowiednie dla małych pomieszczeń. W takich przypadkach staramy się raczej oszczędzać miejsce, niż zastawiać meblami, które mogą być przez większą cześć czasu nieużywane. Dodatkowym atutem mogą być wysuwane siedziska. Gdy narożnik nie jest używany lub nie chcemy się położyć to dodatkowe siedziska mogą być wsunięte, aby nie przeszkadzały i zostawiły więcej miejsca w salonie. Jeśli często robicie przemeblowanie, albo nie chcecie się martwić o to, aby wymiary narożnika się zgadzały co do centymetra to możecie wybrać narożnik modułowy. Taki narożnik można składać sobie samemu i raz mieć prawostronny lub później lewostronny. Dzięki temu nie trzeba też martwić się o wymiary, aby zgadzały się co do centymetra.

Kształt narożnika

Najbardziej popularne i praktyczne są narożniki o prostych geometrycznych kształtach. W swojej prostocie dopasują się do każdego wnętrza i nie trzeba ich wymieniać przy zmianie aranżacji wnętrza. Dobrze też sprawdzić profilowanie narożnika i wysokość oparcia. Dla osób wyższych przydałyby się narożniki z wyższym oparciem. Także profil oparcia jest ważny. Dobrze wyprofilowany narożnik powinien być dla nas bardzo wygodny i nie powodować problemów z plecami. Przydać się mogą również takie rozkładane narożniki https://www.meblelargo.pl/naroznik-rozkladany,tag.html

Kolor narożnika

Do małych pomieszczeń z reguły bardziej nadają się jasne meble i dodatki. Powiększają one optycznie przestrzeń. Polecane są kolory takie jak beż, pastele czy jasne szarości. Należy też zwrócić uwagę na możliwe zabrudzenia narożnika. Jeśli w mieszkaniu przebywają dzieci oraz psy to należałoby wybrać kolory, na których zabrudzenia nie są tak widoczne. Są to na pewno odcienie szarości i beżu. Oczywiście można kopić kolorowy narożnik, ale najlepiej w odcieniach neutralnych. Pamiętajmy tylko, że kolor narożnika powinien być dobrany do reszty aranżacji wnętrza w naszym salonie. Jeśli chcesz trochę ożywić swój salon, to możesz dodać kolorowe poduszki, które na pewno jest o wiele łatwiej czyścić.

Podsumowanie

Wybór narożnika to bardzo poważny wybór. Narożnik powinien stylistycznie pasować do reszty naszego salonu. Powinien być odpowiedniej wielkości, żeby nie zająć całego salonu i się tam zmieścić oraz aby można było spokojnie wypocząć i spędzić czas z bliskimi.