Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ruda Śląska

Chcesz zorganizować imprezę integracyjną w swojej firmie? Zastanawiasz się nad imprezą na świeżym powietrzu? Dzisiaj przedstawimy plusy i minusy takiego rozwiązania.

Obecnie zdecydowana większość imprez firmowych jest organizowana pod dachem: w restauracji, klubie, czy bankietowej sali. Przedsiębiorcom zależy, by realizowana impreza była pełna klasy i elegancji. Decydując się na formę pod dachem, odchodzi problem niepewnej pogody. Jednakże w okresie wiosenno-letnim coraz więcej przedsiębiorców chętnie decyduje się na pikniki firmowe. Taka forma integracji ma dużo zalet, ale i wad.

Zalety organizowania firmowego pikniku

Impreza tzw. pod chmurką to na pewno świetne rozwiązanie dla pracodawców, którzy chcą wyjść naprzeciw swym klientom, a także pracowników. Jest to fajna, luźna forma, która pozwala firmie na zbudowanie otwartej i przyjaznej marki.

Forma pikniku pozwala nie tylko na integracje pracowników lub klientów, ale także na zaangażowanie swoich rodzin, co pozwoli na stworzenie rodzinnej atmosfery, która dla wielu firm jest kluczem do zawodowego sukcesu.

Tworząc piknik firmowy mający na celu zbliżenie pracowników z rodzicami, kolejnym plusem jest szeroka dowolność organizacji wszelkich atrakcji na dzieci. W przypadku organizowania imprez w wynajętym lokalu, nie możemy sobie pozwolić na takie udogodnienia z uwagi na ograniczenia przestrzenne.

Piknik firmowy – jakie posiada plusy i minusy

Impreza na świeżym powietrzu, swoją oryginalnością zachęca do wzięcia udziału, co może się przełożyć na większy udział i frekwencję.

Ostatnim, a zarazem dla portfela przedsiębiorcy, najważniejszym plusem jest koszt tworzenia imprezy na świeżym powietrzu. Impreza o takim charakterze może być tańsza, ponieważ odchodzą koszty wynajęcia sali czy centrum kongresowego.

Minusy zorganizowania firmowego pikniku

Pomimo wielu zalet, także tych finansowych, niestety piknik firmowy nie jest idealną formą integracji. Myśląc nad utworzeniem imprezy na świeżym powietrza, należy sobie zdawać sprawę, że takie wydarzenie wcale nie musi być tańsze i mniej czasochłonne. Wszystko oczywiście zależy od charakteru imprezy i to, jaki efekt chcemy otrzymać. Kosztorys pikniku może drastycznie rosnąć, jeżeli przesadzimy z poszczególnymi atrakcjami.

Decydując się na piknik, musimy wziąć pod uwagę oczywiście pogodę, która czasami lubi być kapryśna. Jeżeli jednak wiemy, że będzie padać, warto zapewnić gościom dach nad głową w postaci namiotów. Słabą stroną takiego eventu jest czasochłonność.

Organizując imprezę w lokalu sprawy związane z gastronomią, catering, obsługa kelnerską pozostają na głowie właściciela lokalu. Natomiast organizując imprezę na powietrzu, trzeba pamiętać o zapewnieniu mebli eventowych, cateringu, atrakcji i wiele więcej. W tej kwestii warto rozejrzeć się za firmami eventowymi, dla których organizacja imprez co codzienność.

Podsumowanie

Firmowa impreza w plenerze w formie pikniku jest interesującą alternatywą, wobec tradycyjnego spotkania na sali lub w restauracji. Pamiętajmy jednak, przed podjęciem decyzji o wzięciu pod uwagę wszystkich zalet i wad.