Auto w abonamencie – co powinieneś wiedzieć o usłudze?

Zakup nowego auta wiąże się z wieloma formalnościami, obciążeniami i zobowiązaniami. Nie zawsze jest także w zasięgu ręki ze względu na bardzo wysokie ceny, szczególnie w przypadku luksusowych modeli. Sposobem na ominięcie tych trudności jest auto w abonamencie, czyli usługa, dzięki której można na co dzień jeździć nowym modelem samochodu bez konieczności jego zakupu.

Auto na abonament – co zapewnia nam usługa?

Auto w abonamencie to usługa umożliwiająca uzyskanie do swojej dyspozycji nowego samochodu na bardzo korzystnych warunkach, bez konieczności jego zakupu czy podejmowania się długotrwałych zobowiązań. Zasady są bardzo proste – klient wybiera interesujący go samochód spośród dziesiątek dostępnych modeli, decyduje się na abonament w odpowiadającym mu pakiecie i podpisuje umowę. Następnie może odjechać swoim nowym autem, które zostaje mu udostępnione na 12 miesięcy. Po upływie roku zwraca samochód i może zdecydować się na nową umowę, która zapewni mu następne auto w fabrycznym stanie.

Ponadto, w ramach abonamentu na samochód zyskuje się także dodatkowe usługi, które zwiększają komfort korzystania z auta na takich zasadach. Są one zależne od wybranego pakietu, mogą jednak obejmować takie aspekty, jak:

  • pełny pakiet ubezpieczenia AC i OC,
  • assistance i samochód zastępczy,
  • komplet opon zimowych, wraz z ich przechowywaniem i wymianą sezonową,
  • przeglądy oraz obsługa serwisowa w ASO.

Jakie samochody są dostępne na abonament?

Jedną z najciekawszych kwestii usługi abonamentu na samochód jest fakt, że klientom udostępnia się wyłącznie nowe auta, pochodzące prosto z polskich salonów. Są to więc modele w stanie fabrycznym, praktycznie bez przebiegu, będące na gwarancji producenta przez cały czas trwania umowy. Wybór dostępnych aut zadowoli każdego klienta, są to bowiem najnowsze modele znanych i cenionych marek, takich jak Mercedes, Lexus, Audi czy BMW. Można wśród nich znaleźć auta z różnych segmentów i w różnej wersji wyposażenia, dzięki czemu łatwo dopasuje się model do swoich potrzeb, preferencji, a także wymagań cenowych.

Czy są jakieś ograniczenia w korzystaniu z auta?

Auto w abonamencie to elastyczna usługa, w ramach której klient może korzystać z wynajętego samochodu niemal jak z własnego pojazdu. Ograniczenia są niewielkie – przede wszystkim chodzi o roczny limit kilometrów, jaki ustala się przy umowie. Zazwyczaj limity są wysokie, dlatego nie jest to kwestia, która powinna przeszkadzać klientom. Autem można podróżować swobodnie po całym kraju, a nawet poza jego granicami – jednak takie wyjazdy powinno się zgłosić do wypożyczalni nieco wcześniej, co jest dyktowane względami bezpieczeństwa. Dodatkowo na auto na abonament może zdecydować się zarówno klient indywidualny, jak i firma – warto zapytać o dostępne opcje, aby wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie ofertę.

Samochód w abonamencie to bardzo korzystna opcja, pozwalająca na jeżdżenie przez rok zupełnie nowym autem przy minimalnych ograniczeniach. Zasady tej usługi są bardzo proste, a płatności jasne – klient opłaca miesięczny abonament, którego wysokość jest podawana przed podpisaniem umowy. Nie ma żadnych ukrytych opłat czy zawiłych zasad, co sprawia, że jest to oferta przyjazna dla każdego.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.