Auto w abonamencie – co powinieneś wiedzieć o usłudze?

Zakup nowego auta wiąże się z wieloma formalnościami, obciążeniami i zobowiązaniami. Nie zawsze jest także w zasięgu ręki ze względu na bardzo wysokie ceny, szczególnie w przypadku luksusowych modeli. Sposobem na ominięcie tych trudności jest auto w abonamencie, czyli usługa, dzięki której można na co dzień jeździć nowym modelem samochodu bez konieczności jego zakupu.

Auto na abonament – co zapewnia nam usługa?

Auto w abonamencie to usługa umożliwiająca uzyskanie do swojej dyspozycji nowego samochodu na bardzo korzystnych warunkach, bez konieczności jego zakupu czy podejmowania się długotrwałych zobowiązań. Zasady są bardzo proste – klient wybiera interesujący go samochód spośród dziesiątek dostępnych modeli, decyduje się na abonament w odpowiadającym mu pakiecie i podpisuje umowę. Następnie może odjechać swoim nowym autem, które zostaje mu udostępnione na 12 miesięcy. Po upływie roku zwraca samochód i może zdecydować się na nową umowę, która zapewni mu następne auto w fabrycznym stanie.

Ponadto, w ramach abonamentu na samochód zyskuje się także dodatkowe usługi, które zwiększają komfort korzystania z auta na takich zasadach. Są one zależne od wybranego pakietu, mogą jednak obejmować takie aspekty, jak:

  • pełny pakiet ubezpieczenia AC i OC,
  • assistance i samochód zastępczy,
  • komplet opon zimowych, wraz z ich przechowywaniem i wymianą sezonową,
  • przeglądy oraz obsługa serwisowa w ASO.

Jakie samochody są dostępne na abonament?

Jedną z najciekawszych kwestii usługi abonamentu na samochód jest fakt, że klientom udostępnia się wyłącznie nowe auta, pochodzące prosto z polskich salonów. Są to więc modele w stanie fabrycznym, praktycznie bez przebiegu, będące na gwarancji producenta przez cały czas trwania umowy. Wybór dostępnych aut zadowoli każdego klienta, są to bowiem najnowsze modele znanych i cenionych marek, takich jak Mercedes, Lexus, Audi czy BMW. Można wśród nich znaleźć auta z różnych segmentów i w różnej wersji wyposażenia, dzięki czemu łatwo dopasuje się model do swoich potrzeb, preferencji, a także wymagań cenowych.

Czy są jakieś ograniczenia w korzystaniu z auta?

Auto w abonamencie to elastyczna usługa, w ramach której klient może korzystać z wynajętego samochodu niemal jak z własnego pojazdu. Ograniczenia są niewielkie – przede wszystkim chodzi o roczny limit kilometrów, jaki ustala się przy umowie. Zazwyczaj limity są wysokie, dlatego nie jest to kwestia, która powinna przeszkadzać klientom. Autem można podróżować swobodnie po całym kraju, a nawet poza jego granicami – jednak takie wyjazdy powinno się zgłosić do wypożyczalni nieco wcześniej, co jest dyktowane względami bezpieczeństwa. Dodatkowo na auto na abonament może zdecydować się zarówno klient indywidualny, jak i firma – warto zapytać o dostępne opcje, aby wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie ofertę.

Samochód w abonamencie to bardzo korzystna opcja, pozwalająca na jeżdżenie przez rok zupełnie nowym autem przy minimalnych ograniczeniach. Zasady tej usługi są bardzo proste, a płatności jasne – klient opłaca miesięczny abonament, którego wysokość jest podawana przed podpisaniem umowy. Nie ma żadnych ukrytych opłat czy zawiłych zasad, co sprawia, że jest to oferta przyjazna dla każdego.