Rudzka policja przeprowadziła kolejne spotkanie profilaktyczne dla seniorów. Tym razem w spotkaniu udział wzięli seniorzy z Orzegowa. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Głównym celem tego przedsięwzięcia było ostrzeżenie seniorów przed różnego rodzaju zagrożeniami oraz sposobami przeciwdziałania tego typu sytuacjom.

Policjant z rudzkiej komendy spotkał się z seniorami dzielnicy Orzegów, aby porozmawiać o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Głównym założeniem było podniesienie świadomości osób starszych w zakresie różnych zagrożeń, jakie mogą napotkać w życiu codziennym. Młodszy aspirant Roman Aleksandrowicz zajmujący się policyjną profilaktyką rozpoczął prelekcję od ciągle aktualnych tematów, czyli jak chronić siebie i swoje mienie przed różnego rodzaju oszustami, złodziejami i innymi osobami, „na wnuczka” czy „policjanta CBŚ”, mówił o zagrożeniach w ruchu drogowym oraz jak dbać o własne bezpieczeństwo poruszając się na jednośladach. Tradycyjnie już w tego rodzaju spotkaniach seniorzy zostali wyposażeni w odblaskowe opaski ufundowane przez rudzki magistrat. Pamiętajmy, że elementy odblaskowe pomagają szybciej dostrzec pieszego w trudnych warunkach pogodowych i nocą.

  • Policyjny profilaktyk na spotkaniu z seniorami
  • Policyjny profilaktyk na spotkaniu z seniorami
  • Policyjny profilaktyk na spotkaniu z seniorami

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.