UM Ruda Śląska: Jubileuszowa 12-stka
W najbliższą sobotę /28 kwietnia/ już po raz dwudziesty do Rudy Śląskiej zjadą najlepsi ultramaratończycy z Polski, Białorusi, Czech i Węgier. Przed nimi XX Międzynarodowy Rudzki Bieg Dwunastogodzinny, połączony z IX Mistrzostwami Śląska w biegu na dwanaście godzin. Na liście startowej figuruje 115 osób, w tym 20 kobiet. Zwycięstwa sprzed roku bronić będą Przemysław Basa oraz Aneta Rajda, zawodnicy rudzkiego klubu KRS TKKF Jastrząb”.
- Rudzki bieg dwunastogodzinny z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i uznaniem wśród biegaczy. Rozpoczynaliśmy od kilkunastu uczestników. Teraz przyjeżdżają do nas zawodnicy praktycznie z całego kraju, nie brakuje też gości zagranicznych. Podobnie będzie i w tym roku - zapowiada organizator biegu oraz jego pomysłodawca, rudzki ultramaratończyk August Jakubik.
Zawody rozpoczną się o godzinie 7:00. Z trasą zmierzy się ponad setka zawodników, w tym 13 rudzian. Zwycięstwa sprzed roku bronić będą Przemysław Basa oraz Aneta Rajda, zawodnicy rudzkiego klubu KRS TKKF Jastrząb”. Oprócz dwójki rudzian wystąpią także inni reprezentanci Polski na majowe Mistrzostwa Europy w biegu 24-godzinnym w Rumunii. Wymienić tu należy Agatę Matejczuk oraz Adama Jagiełę i Romana Elwarta - zapowiada August Jakubik.
Tradycyjnie już biegiem towarzyszącym będzie organizowana już po raz dziewiąty Rudzka Sztafeta 4-godzinna, w której wystartuje 10 zespołów.
Trasa sobotniego biegu posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a jej długość wynosi 1309,5 m. Wyznaczona została ulicami Nowego Bytomia, zaczynając od Placu Jana Pawła II, następnie ulicami: Smolenia, Objazdową, Markowej i Damrota. Mieszkańcy tych ulic muszą być przygotowani na utrudnienia w poruszaniu się samochodem w dniu zawodów w godzinach od 6.00 do 20.00. - Proszę o wyrozumiałość oraz doping uczestników tego szczególnego biegu. To nie lada wyzwanie, dlatego też mam nadzieję, że zawodnicy nie będą na trasie osamotnieni apeluje prezydent Grażyna Dziedzic.
Zwycięzcami ubiegłorocznego biegu dwunastogodzinnego byli Przemysław Basa oraz Aneta Rajda. Przebiegli oni odpowiednio blisko 138 i 125 km.
Historia rozgrywania biegu 12-godzinnego w Rudzie Śląskiej sięga 1999 r. Okazją miała być 40. rocznica powstania Rudy Śląskiej. Trasa pierwotnie przebiegać miała przez wszystkie dzielnice miasta, jednak ze względów logistycznych areną zmagań został stadion Wawelu” Wirek. Pierwsze zawody zgromadziły na starcie 15 uczestników, a ich zwycięzcą został Ukrainiec Wiktor Łozownik. Od kilku lat zawody odbywają się w centralnej części miasta w Nowym Bytomiu.
7:00 - start biegu 12 h (Plac Jana Pawła II)
13:30 - start sztafety 4-godzinnej (Plac Jana Pawła II)
17:30 - zakończenie biegu sztafetowego
18:00 - dekoracja sztafet (Plac Jana Pawła II)
19:00 - finisz biegu 12-godzinnego
20:00 - dekoracja uczestników biegu 12 h (hala MOSiR ul. Hallera)
Urząd Miasta Ruda Śląska,
rudaslaska.pl/ruda-slaska/aktualnosci/2018/04/26/jubileuszowa-12stka/
Ostatnie Artykuły

Rudzkie uczennice w Sejmie. Aplikacja ma pomagać wrócić do ruchu

Piesi w centrum uwagi - rudzka drogówka odkryła skalę wykroczeń

Fałszywe sklepy kuszą promocjami - policja ostrzega przed pośpiechem

Trasa N–S pod lupą. W Halembie padły najważniejsze zastrzeżenia

Letni basen rusza w Rudzie Śląskiej. Dwa kryte obiekty pójdą w przerwę

Ruda Śląska szykuje weekend pełen scen, boisk i rodzinnych spotkań

PWiK zapowiada utrudnienia w ruchu drogowym. Kierowcy powinni uważać

Kanalizacja w Halembie rusza. Ponad 565 metrów sieci i trudny przewiert pod torami

Szkoła nr 11 dostaje trzeci grant. Powstanie zielona strefa na terenie placówki

Cztery pielęgniarki z Rudy Śląskiej wyróżnione na gali Diamentowy Czepek

Finał rugby kobiet w Burloch Arenie. Tor rolkarski będzie zamknięty

6 kierujących wpadło w Rudzie Śląskiej podczas porannych kontroli

Ponad 200 tys. zł na zabytki. Siedem obiektów rusza do remontu

Szpital w Rudzie Śląskiej na dwóch fotografiach. 80 lat historii w jednym kadrze
Przydatne dane teleadresowe
- Rudzka Agencja Rozwoju "Inwestor" - kontakt, godziny, pożyczki i dotacje dla firm
- Huta Pokój S.A. - kontakt, oferta i produkty hutnicze w Rudzie Śląskiej
- Parafia św. Józefa w Rudzie Śląskiej - kontakt, kancelaria, sakramenty
- Przychodnia Rejonowa w Rudzie Śląskiej - kontakt, rejestracja, poradnie
- Parafia Matki Bożej Różańcowej w Rudzie Śląskiej - msze, kancelaria, sakramenty
- Centrum Usług Społecznych w Rudzie Śląskiej - kontakt, zasiłki, pomoc rodzinom
