KSeF wchodzi do firm, a urzędy znów otwierają bezpłatne środy dla przedsiębiorców

FOT. Urząd Miasta w Rudzie Śląskiej
Dla wielu przedsiębiorców cyfrowa zmiana przestała być odległym planem, a stała się codziennym obowiązkiem. Właśnie dlatego wracają spotkania, podczas których można spokojnie przejść przez KSeF z pomocą ekspertów, zamiast uczyć się systemu na własnych błędach. To propozycja dla tych, którzy chcą zrozumieć fakturowanie ustrukturyzowane bez urzędowego żargonu i bez nerwowego szukania odpowiedzi po godzinach.
- KSeF przestaje być teorią i coraz mocniej wchodzi do codziennej księgowości
- W kwietniu urzędowe spotkania mają rozłożyć system na proste kroki
KSeF przestaje być teorią i coraz mocniej wchodzi do codziennej księgowości
Krajowy System e Faktur nie jest już tematem na później. Służy do wystawiania, przesyłania, odbierania i przechowywania faktur ustrukturyzowanych, a obowiązek korzystania z niego objął już największe firmy, które w 2024 r. przekroczyły 200 mln zł sprzedaży wraz z VAT. Od 1 kwietnia 2026 r. system ma dotyczyć pozostałych przedsiębiorców.
To właśnie dlatego szkolenia wracają w tak praktycznym momencie. Wdrożenie KSeF ma uporządkować fakturowanie, księgowanie i archiwizację dokumentów, ale dla wielu firm najważniejsze jest coś prostszego – uniknięcie błędów przy wystawianiu faktur i sprawne odnalezienie się w nowym sposobie pracy.
W kwietniu urzędowe spotkania mają rozłożyć system na proste kroki
Akcja „Środy z KSeF” wraca jako bezpłatny cykl spotkań, podczas których uczestnicy mają dostać podstawową wiedzę i odpowiedzi na najbardziej praktyczne pytania. Szkolenia odbędą się stacjonarnie w urzędzie skarbowym, w godzinach 10.00–12.00.
Najważniejsze terminy tej edycji to:
- 15 kwietnia 2026 r.
- 22 kwietnia 2026 r.
- 29 kwietnia 2026 r.
Podczas spotkań eksperci mają pokazać, jak wygląda:
- logowanie do KSeF,
- wystawianie faktur,
- przeglądanie faktur,
- nadawanie uprawnień.
Organizatorzy zapowiadają też czas na indywidualne wyjaśnienia. Dla przedsiębiorców to ważne, bo przy zmianach w systemie rozliczeń często nie brakuje szczegółów, które w teorii wyglądają prosto, a w firmowej codzienności potrafią zatrzymać pracę całego działu.
na podstawie: UM Ruda Śląska.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Miasta w Rudzie Śląskiej). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Wieczorna fala atrakcji na Basenie Letnim. DJ, piana i nagrody

Półmaraton w Rudzie Śląskiej zmieni ruch. Na tych ulicach będą utrudnienia

Pod wiaduktem w Chebziu zmieni się organizacja ruchu. Kierowców czekają utrudnienia

Wakacyjny weekend w Rudzie Śląskiej. Muzyka, joga i dinozaury

Tania kwatera, której nie ma - oszuści żądają zaliczki

Poród nie zawsze zaczyna się w terminie. Co warto mieć gotowe

Biegacze zajmą część ulic Rudy Śląskiej. Są zmiany w ruchu i parkingi

Oddział Pediatryczny od środka. Tu leczenie łączy się z troską

Autobusy pojadą dłużej. Linia 230 zyska wieczorne kursy

Forum Ekonomiczne w Karpaczu wraca z pierwszymi ogłoszonymi gośćmi. To ostatnie dni tańszych zapisów

Więcej kolizji z udziałem rowerzystów w Rudzie Śląskiej. Policja przypomina zasady

Pracownik banku, policjant albo doradca inwestycyjny - jedno połączenie może zabrać oszczędności

Mózg pracuje bez przerwy. Codzienne nawyki decydują o jego kondycji

Policjant z Rudy Śląskiej prowadzi wakacyjne lekcje bezpieczeństwa
Przydatne dane teleadresowe
- Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej - kontakt, komisariaty, wydziały
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Rudzie Śląskiej - kontakt, oferta, zapisy
- PWiK Ruda Śląska - kontakt, awarie, cennik wody i ścieków
- Rudzki Zakład Aktywności Zawodowej - kontakt, adres i dostępność
- Młodzieżowy Dom Kultury w Rudzie Śląskiej - zajęcia, półkolonie, kontakt
- Placówka Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej - kontakt, zasięg i sprawy do załatwienia
