Rudzcy policjanci w akcji! Bezpieczeństwo finału WOŚP na pierwszym miejscu

Ruda Śląska znowu w centrum uwagi! Policjanci zapewniają bezpieczeństwo podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a ich działania przyciągają uwagę mieszkańców. Co jeszcze wydarzyło się w mieście w tym wyjątkowym dniu?

Bezpieczeństwo na ulicach Rudy Śląskiej podczas WOŚP

W dniu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Ruda Śląska tętniła życiem. Policjanci, jak co roku, zwiększyli obecność na ulicach, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno mieszkańcom, jak i wolontariuszom kwestującym na rzecz szczytnej inicjatywy. Ich priorytetem było ochrona młodych ludzi z puszkami pełnymi datków, którzy z entuzjazmem zbierali fundusze na pomoc dzieciom.

Policyjna promocja w Nowym Bytomiu

W sercu Nowego Bytomia, w ogrodzie miejskiego sztabu, policjanci zaprezentowali swoje działania oraz promowali zawód funkcjonariusza. Na stoisku każdy mógł odebrać ulotki informacyjne oraz odblaski poprawiające widoczność na drodze. Dzieci miały okazję rozwiązać krzyżówki i pokolorować rysunki przygotowane przez profilaktyków, a także usiąść za kierownicą radiowozu, co wzbudziło ogromne zainteresowanie. Mundurowi chętnie odpowiadali na pytania dotyczące codziennych obowiązków oraz warunków rekrutacji do Policji.

Wydarzenie przyciągnęło wielu uczniów rudzkiej szkoły mundurowej, którzy z zainteresowaniem słuchali opowieści o pracy w Policji. To doskonała okazja do nawiązania bliższych relacji między służbami a lokalną społecznością oraz zachęcenia młodych ludzi do rozważenia kariery w mundurze.


Źródło: KMP w Rudzie Śląskiej