Druga edycja wakacyjnej gry miejskiej promującej budżet obywatelski wystartowała
Wakacyjna gra miejska "BO idę w to!" powraca do Rudy Śląskiej! Druga edycja tej popularnej zabawy już wystartowała, a uczestnicy mają czas do końca sierpnia, aby zdobyć jak najwięcej punktów. Czy jesteście gotowi na wyzwanie?

Rozpoczęcie drugiej edycji gry miejskiej "BO idę w to!"

Druga edycja drużynowej gry miejskiej "BO idę w to!" właśnie ruszyła. Ta wakacyjna inicjatywa ma na celu promocję budżetu obywatelskiego oraz inwestycji, które dzięki niemu powstały w naszym mieście. Zabawa będzie trwać do 31 sierpnia, a do gry można dołączyć w dowolnym momencie.

Jak dołączyć do gry i na czym polega zabawa

Drużyny składające się z dwóch do pięciu osób mogą przystąpić do gry, pobierając niezbędne materiały, takie jak karta gry i mapa, ze strony internetowej budżetu obywatelskiego. Zadaniem uczestników jest odwiedzenie jak największej liczby miejsc zaznaczonych na mapie i wykonanie przypisanych do nich zadań. W każdej lokalizacji drużyna musi zrobić sobie wspólne zdjęcie, aby potwierdzić obecność.

Odkrywanie lokalizacji i rozwiązywanie zagadek

Miejsca zadaniowe są zaznaczone na mapie, a ich dokładną lokalizację można znaleźć, skanując kody QR. W trzech przypadkach uczestnicy muszą sami odkryć miejsce, w którym ukryta jest zagadka. To dodatkowe wyzwanie sprawia, że gra jest jeszcze bardziej emocjonująca i angażująca.

Prezydent miasta zachęca do udziału

- Zachęcam do udziału w grze, bo to świetna propozycja na wakacyjną zabawę z rodziną lub znajomymi. Mam nadzieję, że przygotowane w tym roku zadania sprawią, że będzie to dobrze spędzony czas i dobra okazja, by lepiej poznać nasze miasto - mówi Michał Pierończyk, prezydent Rudy Śląskiej.

Regulamin i nagrody dla najlepszych drużyn

Uzupełnioną kartę gry wraz ze zdjęciami drużyny należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 31 sierpnia br. Dla trzech drużyn, które zdobędą największą liczbę punktów, przewidziano atrakcyjne nagrody. Ponadto wszystkie drużyny otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Udział w zabawie jest bezpłatny, a szczegółowe zasady opisane są w regulaminie. Wyniki gry zostaną ogłoszone 6 września.

Budżet Obywatelski w Rudzie Śląskiej: historia i przyszłość

Budżet Obywatelski jest realizowany w naszym mieście już po raz dwunasty. W 2025 roku pula środków wyniesie 5 676 470 zł, z czego 1 676 470 zł przeznaczone zostanie na duże zadania (koszt realizacji powyżej 400 000 zł), a 4 000 000 zł na zadania małe (koszt realizacji do 400 000 zł). Kwota ta zwiększa się z każdym rokiem, co pokazuje rosnące zaangażowanie mieszkańców w rozwój miasta.

W pierwszym głosowaniu wzięło udział 3,5 tysiąca osób, a w ostatnim już prawie 10 tysięcy. To dowód na to, że mieszkańcy Rudy Śląskiej coraz bardziej interesują się tym, co dzieje się w ich otoczeniu i chcą aktywnie wpływać na rozwój swojego miasta.

Nie przegapcie okazji, aby wziąć udział w tej fascynującej grze miejskiej i przyczynić się do promocji budżetu obywatelskiego! Czeka na Was mnóstwo zabawy i niezapomnianych wspomnień.


Wg inf z: Urząd Miasta w Rudzie Śląskiej