Śniadanie w plenerze: Teatr Bisty zaprasza na sobotnie spotkanie
Wakacyjne soboty w Rudzie Śląskiej zapowiadają się wyjątkowo atrakcyjnie. Śląski Teatr Impresaryjny im. H. Bisty przygotował serię spotkań plenerowych, które z pewnością przypadną do gustu zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Sprawdźcie, co czeka na Was w ramach „Ogrodu Śniadaniowego”.

Śniadania na świeżym powietrzu z atrakcjami dla całej rodziny

Śląski Teatr Impresaryjny im. H. Bisty zaprasza na wyjątkowe spotkania w plenerze, które odbędą się w każdą sobotę lipca. Począwszy od 6 lipca, aż do 27 lipca, mieszkańcy Rudy Śląskiej będą mieli okazję spędzić czas na świeżym powietrzu, ciesząc się rodzinnymi śniadaniami oraz licznymi atrakcjami. Spotkania zaplanowano w godzinach od 11:00 do 13:00, a wstęp na wydarzenia jest wolny.

- Od pierwszej edycji „Ogród Śniadaniowy” cieszy się dużym zainteresowaniem rudzian - wspomina Katarzyna Furmaniuk, dyrektor Śląskiego Teatru Impresaryjnego im. H. Bisty. – Nasz ogród jest idealnym miejscem na spokojne, rodzinne, sobotnie śniadanie. Zaczęliśmy w 2015 roku i od tego czasu co roku spotykamy się w naszym ogrodzie, który staje się miejscem zabaw najmłodszych i odpoczynku rodziców. W tym roku znowu przygotowaliśmy wiele atrakcji, które z pewnością spodobają się wszystkim, którzy odwiedzą ogród Śląskiego Teatru Impresaryjnego – dodaje.

Animacje, warsztaty i spotkania z ciekawymi osobami

Program „Ogrodu Śniadaniowego” jest bogaty w różnorodne atrakcje. Już podczas najbliższego spotkania, 6 lipca, dzieci będą mogły wziąć udział w animacjach „Baśniogród” oraz zajęciach z językiem angielskim, które przygotowała Szkoła Języków Obcych English Best. Nie zabraknie również zagadek i gier organizowanych przez Laserhouse, a także porad kosmetycznych i dietetycznych.

- W najbliższą sobotę zapraszamy na animacje dla dzieci „Baśniogród”, animacje z językiem angielskim przygotowane przez Szkołę Języków Obcych English Best oraz zagadki i gry prowadzone przez Laserhouse, porady kosmetyczne i dietetyczne – wymienia Patrycja Ryguła–Mańka ze Śląskiego Teatru Impresaryjnego. - Nie zabraknie też kącika czytelniczego przygotowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną i autorkę literatury dla dzieci Monikę Czoik–Nowicką, a także pokazu pojazdów i sprzętu straży pożarnej oraz policji – dodaje.

Warsztaty budowania modeli, pokazy akordeonów i promocja zdrowia

Kolejne spotkania w ramach „Ogrodu Śniadaniowego” to jeszcze więcej atrakcji. Janusz Urbański poprowadzi specjalne warsztaty budowania modeli z zapałek, a Józef Osmenda zaprezentuje swoją kolekcję akordeonów. Na stanowisku sanepidu będzie można zasięgnąć porad dotyczących promocji zdrowia. Dzieci będą mogły bawić się również dzięki atrakcjom przygotowanym przez Muzeum Miejskie oraz harcerzy z rudzkiego hufca.

Nie zabraknie również pokazów przygotowanych przez Fundację Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci oraz warsztatów teatralnych. Podczas kolejnych śniadań planowane są m.in. pokazy capoeiry, warsztaty kreatywne oraz edukacja o pszczołach. Będzie także możliwość skorzystania z porad dotyczących dbania o wzrok, nordic walking, warsztatów malarskich oraz szydełkowania.

Gdzie i kiedy? Wszystkie szczegóły dotyczące „Ogrodu Śniadaniowego”

Wszystkie spotkania w ramach „Ogrodu Śniadaniowego” odbędą się w Śląskim Teatrze Impresaryjnym im. H. Bisty w każdą sobotę lipca od 11:00 do 13:00. Wstęp na wydarzenia jest wolny, a organizatorzy zapewniają, że każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz atrakcji na świeżym powietrzu, na uczestników będzie czekało menu śniadaniowe w pubie Druid.

Nie przegapcie okazji na spędzenie letnich sobót w miłej atmosferze, pełnej zabawy i ciekawych aktywności. Szczegółowy program wydarzenia można znaleźć na stronie Śląskiego Teatru Impresaryjnego im. H. Bisty.


UM Ruda Śląska