Nowa prezes Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Rudzie Śląskiej
Nowy prezes Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości to Izabela Moczko, która zastąpiła Joannę Sochacką po 13 latach pełnienia tej funkcji. Zmiana ta ma na celu wprowadzenie świeżej perspektywy i dalszy rozwój przedsiębiorczości w regionie.

Zmiana na czele Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości

Po 13 latach pełnienia funkcji prezesa Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, Joanna Sochacka zakończyła swoją kadencję. Jej miejsce zajęła Izabela Moczko, która ma bogate doświadczenie zarówno w sektorze przedsiębiorczości, jak i w pracy samorządowej oraz pozarządowej. Rada nadzorcza spółki miejskiej jednogłośnie powierzyła jej tę odpowiedzialną rolę.

Podziękowania za lata pracy i zaangażowania

Prezydent miasta, Michał Pierończyk, wyraził swoją wdzięczność za wkład Joanny Sochackiej w rozwój Inkubatora. – Dziękuję pani Joannie Sochackiej za 13 lat pracy na stanowisku prezesa naszego Inkubatora Przedsiębiorczości. Przez ten czas wykazywała się zaangażowaniem, ekspercką wiedzą m.in. w dziedzinie pozyskiwania funduszy strukturalnych oraz dużą kreatywnością – mówił prezydent.

Kim jest nowa prezes Izabela Moczko?

Izabela Moczko, nowa prezes Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, jest absolwentką Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Jej praca dyplomowa dotyczyła promocji miasta. Przez ostatnie 21 lat prowadziła firmę szkoleniowo-doradczą, współpracując z samorządami, firmami i instytucjami rynku pracy. Ma również doświadczenie w zarządzaniu organizacją pozarządową i współpracowała z rudzkim samorządem jako doradca ds. funduszy europejskich oraz instytucji rynku pracy.

Misja i działalność Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości

Śląski Inkubator Przedsiębiorczości Sp. z o.o. został utworzony na mocy uchwały Rady Miasta w 2003 roku i zarejestrowany w 2004 roku, początkowo jako Rudzki Inkubator Przedsiębiorczości. Od 2015 roku funkcjonuje pod obecną nazwą. Jego misją jest wspieranie rozwoju przedsiębiorstw poprzez zapewnienie im wsparcia infrastrukturalnego, marketingowego, szkoleniowego oraz pomocy w pozyskiwaniu funduszy unijnych.

Nowe wyzwania i perspektywy

Izabela Moczko ma ambitne plany na przyszłość. – W pracy dążę przede wszystkim do osiągania wysokich wyników. Wiem, że sukces to współpraca i jasno określone cele – podkreśla nowa prezes. Jej doświadczenie jako przedsiębiorca oraz specjalista w zakresie samorządowym i pozarządowym daje nadzieję na skuteczne zarządzanie spółką i dalszy rozwój przedsiębiorczości w regionie.

W 2023 roku Śląski Inkubator Przedsiębiorczości połączył się z inną miejską spółką – Śląskimi Mediami Sp. z o.o., wydawcą tygodnika „Wiadomości Rudzkie”. To połączenie ma na celu jeszcze większą efektywność działań na rzecz przedsiębiorczości i wzrostu gospodarczego w regionie.


Na podstawie: Urząd Miasta Ruda Śląska