Noc Świętojańska w Parku Strzelnica: Koncerty, Teatr Ognia i Ognisko już w sobotę
W najbliższą sobotę mieszkańcy będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu w Parku Strzelnica. Noc Świętojańska przyciągnie różnorodnymi atrakcjami, od koncertów po widowiskowe pokazy ognia. To coroczne święto z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń dla całych rodzin.
  1. Rozpoczęcie imprezy o godz. 18.30.
  2. Występy zespołów muzycznych i teatralnych.
  3. Rozpalenie ogniska świętojańskiego.
  4. Konkursy i zabawy dla dzieci i dorosłych.

Obchody Nocy Świętojańskiej w Parku Strzelnica to już tradycja, która od lat przyciąga wielu mieszkańców i zachęca do wspólnej zabawy. Michał Pierończyk, prezydent miasta, podkreśla: „Po raz kolejny Dom Kultury w Bielszowicach, który jest organizatorem wydarzenia, zadbał o wiele ciekawych atrakcji dla starszych i młodszych mieszkańców. Serdecznie zapraszam do udziału w tym wydarzeniu. Będzie ono wspaniałą okazją do spędzenia wieczoru w plenerze przy muzyce i blasku ognia”.

Impreza rozpocznie się o godz. 18.30 koncertem Orkiestry Dętej KWK „Bielszowice” pod batutą Zygmunta Kliksa. Chwilę później, o godz. 19.15, na scenie pojawi się Zespół Akordeonistów im. E. Huloka pod kierownictwem Roberta Kiera. O godz. 20.00 wystąpi zespół „Mini Bazar”, a o godz. 21.15 swoje przeboje zaśpiewa Grzegorz Poloczek.

Po koncertach, około godz. 21.40, zespoły teatralne „Moklandia” i „Jadesta” zaprezentują widowisko świętojańskie. Następnie, o godz. 22.00, nastąpi kulminacyjny moment imprezy – rozpalenie ogromnego ogniska świętojańskiego. Tuż po tym, o godz. 22.10, Teatr Ognia Nam Tara zachwyci uczestników widowiskowym pokazem ognia.

W trakcie Nocy Świętojańskiej odbędą się także konkursy, w tym na najpiękniejszy wianek, oraz poszukiwanie kwiatu paproci. Mieszkańcy będą mogli bawić się przy muzyce DJ-a, a dla dzieci przygotowana zostanie specjalna strefa atrakcji. Ponadto, harcerze z Hufca Ruda Śląska poprowadzą gry i zabawy, a na miejscu dostępna będzie strefa gastronomiczna.

Warto przypomnieć, że Noc Świętojańska obchodzona jest w wigilię dnia świętego Jana Chrzciciela, czyli w nocy z 23 na 24 czerwca. Tradycja ta ma swoje korzenie w obrzędach pogańskich związanych z letnim przesileniem słońca. Najkrótsza noc w roku była świętem ognia i wody, słońca i księżyca, urodzaju, radości i miłości.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. To doskonała okazja, by wspólnie celebrować najkrótszą noc w roku w atmosferze pełnej magii i radości.


Urząd Miasta w Rudzie Śląskiej