Turniej Piłkarski dla Dzieci w Rudzie Śląskiej już w sobotę
Już w najbliższą sobotę, 1 czerwca, Ruda Śląska stanie się areną pierwszego Śląskiego Turnieju Piłkarskiego dla Dzieci. Wydarzenie odbędzie się na boisku GKS Urania Ruda Śląska i obfituje w atrakcje, które z pewnością przyciągną zarówno młodych piłkarzy, jak i ich rodziny.
  1. Turniej piłkarski dla dzieci z Rudy Śląskiej i okolic.
  2. Wiele atrakcji towarzyszących, w tym dmuchańce i "piana party".
  3. Bezpłatny wstęp i upominki dla uczestników.
  4. Promowanie języka i kultury śląskiej.

W sobotę, 1 czerwca, na boisku GKS Urania Ruda Śląska przy ul. Ks. Tunkla 12 w Kochłowicach odbędzie się pierwszy Śląski Turniej Piłkarski dla Dzieci. Wydarzenie potrwa od godziny 9.00 do 15.00, a wstęp na nie jest bezpłatny.

- Serdecznie zapraszamy do kibicowania młodym zawodnikom, którzy zaprezentują swoje piłkarskie umiejętności na murawie – mówi Jan Pawlas, przewodniczący Krainy Rudzkiej Związku Górnośląskiego. – W turnieju wezmą udział dzieci z roczników 2014, 2015 i 2017. Zagramy przede wszystkim w piłkę nożną, jednak celem turnieju jest także promowanie języka śląskiego oraz kultury śląskiej wśród dzieci – dodaje.

Turniej zgromadzi osiemnaście dziesięcioosobowych drużyn ze szkółek piłkarskich z Rudy Śląskiej oraz okolic. Młodzi piłkarze z Chorzowa, Katowic, Świętochłowic i Zabrza będą mieli okazję rywalizować na boisku, prezentując swoje umiejętności piłkarskie.

Oprócz sportowych emocji, organizatorzy przygotowali również wiele atrakcji dla dzieci. Na miejscu będą dmuchańce oraz popularne "piana party". Nie zabraknie też kącika gastronomicznego, gdzie będzie można zaspokoić głód po emocjonujących rozgrywkach.

Organizatorem wydarzenia jest Kraina Rudzka Związku Górnośląskiego oraz Górniczy Klub Sportowy Urania Ruda Śląska. Każdy uczestnik turnieju otrzyma upominki i nagrody, co z pewnością będzie miłym akcentem na zakończenie zmagań.

Szczegółowy program wydarzenia przedstawia się następująco:

9.00 – powitanie gości i drużyn, otwarcie turnieju

9.15 – 14.00 – rozgrywki turniejowe

12.00 – 14.00 – konkursy

14.30 – podsumowanie turnieju i rozdanie nagród

15.00 – zakończenie turnieju


Według informacji z: UM Ruda Śląska