Jutro rozpoczyna się już 8 kolejka meczy piłkarskiej Ekstraklasy i ważny dla rudzkich kibiców mecz pomiędzy Górnikiem Zabrze i Ruchem Chorzów. Jak wszyscy wiedzą nasze miasto skupia sympatyków obu drużyn. Przypominamy, że na kibiców wchodzących na mecz, który jest imprezą masową – ustawa nakłada wiele ograniczeń i obowiązków.

Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych reguluje między innymi warunki bezpieczeństwa w trakcie imprezy masowej. Przypominamy, że przestępstwem jest wnoszenie lub posiadanie na imprezie masowej broni, wyrobów pirotechnicznych, materiałów wybuchowych, łatwopalnych lub innych niebezpiecznych przedmiotów. Osobie, która łamie ten zakaz grozi kara od grzywny nie niższej niż 2 tys. zł do nawet 5 lat więzienia oraz zakaz wstępu na imprezy masowe.
Przypominamy, że w naszym prawie istnieje również katalog przestępstw popełnianych przez pseudokibiców. Osoby, które podczas imprezy sportowej używają elementów odzieży lub przedmiotów, dzięki którym ich identyfikacja jest utrudniona lub niemożliwa, podlegają karze ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 2 tysiące złotych. Jak wcześniej wspomnieliśmy przestępstwem jest również wnoszenie lub posiadanie na imprezie masowej wyrobów pirotechnicznych w postaci rac, petard hukowych i innych podobnych przedmiotów. Warto jest więc zastanowić się czy idziemy na mecz aby dopingować swojej ulubionej drużynie czy udajemy się tam z zamiarem popełnienia przestępstwa?