Policjanci z Rudy Śląskiej, na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, ujawnili miejsce sprzedaży tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar posiadała 49-letnia mieszkanka Rudy Śląskiej. Kobieta ze sprzedaży kontrabandy zorganizowała sobie stałe źródło dochodu.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, bazując na zebranych informacjach, zatrzymali 49-letnią mieszkankę Rudy Śląskiej, u której zabezpieczyli prawie tytoń bez polskich znaków akcyzy, który kobieta wprowadzała do obrotu na terenie miasta. Śledczy wkrótce przedstawią kobiecie zarzuty popełnienia przestępstwa. Poza przepadkiem dowodów rzeczowych, za ten czyn grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.
Przypominamy, że handel nielegalnymi używkami i wyrobami podlegającymi akcyzie jest przestępstwem karno-skarbowym. Natomiast kupowanie papierosów, tytoniu i alkoholu z niewiadomych źródeł może prowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia. Tego rodzaju używki w większości pochodzą z słabej jakości produktów z różnego rodzaju domieszkami mogacymi być niebezpiecznymi dla naszego zdrowia.