Od momentu zakończenia wakacji i powrotu dzieci do nauki zwiększył się ruch na drogach nie tylko w rejonie szkół i przedszkoli. Dotyczy to zarówno samochodów, jak i przemieszczania się pieszych. Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów prawa, tak aby wszyscy bezpiecznie dotarli do celu.

Pierwsze tygodnie września zawsze wymagają większej ilości policjantów drogówki czuwających nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu. Głównym zadaniem mundurowych jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze takim, jak przekraczanie dozwolonych prędkości, ujawnianie nieprawidłowych zachowań w rejonie przejść dla pieszych i czuwanie nad bezpieczeństwem dzieci, które po wakacjach wróciły do szkół.
Już od ubiegłego poniedziałku widać większe niż zwykle natężenie ruchu na drogach miasta. Zachęcamy do wyjechania 5 minut wcześniej, aby zdążyć na czas w miejsce, które jest celem naszej podróży. Pamiętajmy, że w godzinach porannego i popołudniowego szczytu w centrum miasta mogą tworzyć się korki. Lepiej zdecydować się na wcześniejszy wyjazd lub późniejszy przyjazd niż tłumaczyć policjantowi powód przekroczenia prędkości. Pamiętajmy, że wraz ze wzrostem prędkości panowanie nad pojazdem staje się trudniejsze. Wydłuża się droga hamowania, a jednocześnie skraca się czas niezbędny na odpowiednią reakcję, zarówno ze strony kierującego, jak i innych uczestników ruchu. Powinni mieć to na uwadze także motocykliści, którzy rozpoczęli cieszą się jeszcze z dobrej pogody sprzyjającej jeździe na motocyklu.
Podczas pełnienia służby policjanci zwracają szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, sposób przewożenia pasażerów w pojazdach, zwłaszcza dzieci, a także będą reagować na nieprawidłowe zachowania kierowców samochodów wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego – pieszych (szczególnie w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych i miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem pieszych), rowerzystów i kierujących hulajnogami elektrycznymi.

Rudzcy policjanci apelują o ostrożność i przestrzeganie przepisów prawa, tak aby wszyscy bezpiecznie dotarli do celu.