Wakacje na półmetku. Część z nas już zapomniała o minionym wypoczynku. Dla tych, którzy beztroski wypoczynek mają przed sobą przygotowaliśmy garść porad, jak nie paść ofiarom włamania do domu bądź mieszkania

Kradzież z włamaniem jest przestępstwem kryminalnym, które pociąga za sobą nie tylko straty materialne, ale również wiąże się z utratą poczucia bezpieczeństwa. Zdaniem psychologów, ofiary włamań doświadczają stanów lękowych, cierpią na bezsenność i bóle głowy. Skutki psychologiczne są niekiedy poważniejsze niż utrata kosztowności.
Naszym celem jest przypomnienie obywatelom kilku zasad bezpieczeństwa i zachęcenie do właściwego zabezpieczenia dobytku, mieszkania czy domu.

Nie dajmy szans włamywaczom!

Oto kilka zasad bezpieczeństwa i zachęcenie do właściwego zabezpieczenia dobytku, mieszkania czy domu:

  • Media społecznościowe mogą być źródłem informacji dla złodzieja. Nie wszyscy muszą wiedzieć, gdzie i kiedy planujemy wyjechać.  Zdjęcia z wakacji zamieszczajmy dopiero po powrocie.
  • Przed wyjazdem na urlop poprośmy sąsiada lub inną zaufaną osobę, by podczas naszej nieobecności zaopiekowała się domem/mieszkaniem, zebrała ze skrzynki pocztowej przychodzącą korespondencję i ulotki. Nigdy nie zostawiajmy kluczy w umówionym miejscu, np. pod wycieraczką czy doniczką.
  • Pamiętajmy również, żeby za każdym razem, kiedy wychodzimy z domu, zamykać drzwi i okna (również te piwniczne i dachowe) oraz włączyć alarm. Przed dłuższym wyjazdem warto także zakręcić zawory doprowadzające wodę i gaz do domu oraz pomieszczeń gospodarczych.
  • Planując urlop, rozważmy zdeponowanie w banku posiadanej gotówki, kosztowności i innych przedmiotów wartościowych. Stamtąd na pewno je odbierzemy. Bezpieczne będą czekały na nasz powrót.
  • Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać. Choć zabezpieczenie może być kosztowne, zainwestujmy w rolety antywłamaniowe, atestowane zamki, alarm połączony z monitoringiem, czujniki ruchu i dobre oświetlenie terenu. Pamiętajmy, złodziej, typując dom do włamania, wybierze ten z zabezpieczeniami łatwiejszymi do pokonania!

Pamiętajmy, aby zawsze zabezpieczać dom przed wyjazdem.

Film Film z Kampanii,,Stop włamaniom do domów"

Opis filmu: Film z Kampanii ,,Stop włamaniom do domów" - audiodeskrypcja dostępna poniżej

Pobierz plik Film z Kampanii,,Stop włamaniom do domów" (format mp4 - rozmiar 19.17 MB)

Nagranie audio audiodeskrypcja filmu

Opis nagrania: audiodeskrypcja materiału wideo

Pobierz plik audiodeskrypcja filmu (format mp3 - rozmiar 157.56 KB)