„...Nawet z narażeniem życia” - Wczoraj 28 lipca br. w siedzibie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyły się uroczystości nadania medali im. podkomisarza Andrzeja Struja. Dwaj policjanci z Rudy Śląskiej otrzymali ten wyjątkowy medal za swoją odwagę w trakcie wykonywania czynności służbowych.

Dwaj policjanci garnizonu rudzkiego mł. asp. Marek Buczyński oraz sierż. Daniel Skabek na początku tego roku uczestniczyli w interwencji związanej z pożarem jednego z mieszkań w Rudzie Śląskiej. Wykazując się odwagą, ugasili rozprzestrzeniające się płomienie, a później w zadymionym budynku przeprowadzili ewakuację, ratując tym samym życie i zdrowie mieszkańców. Sami później potrzebowali pomocy ratowników medycznych. Ich wzorowa postawa została właśnie nagrodzona w dniu 28 lipca br. w siedzibie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, gdzie otrzymali niezwykły medal im. podkomisarza Andrzeja Struja. Taki medal mogą otrzymać policjanci, którzy w wyjątkowy bohaterski sposób narażali swoje życie i zdrowie w trakcie pełnionej służby, w myśl słów roty ślubowania „...Nawet z narażeniem życia”.

Kim był podkomisarz Andrzej Struj??

Andrzej Struj był warszawskim policjantem, który 10 lutego 2010 roku zginął od ciosów nożem po tym, jak podczas swojego urlopu interweniował wobec chuliganów. W ubiegłym roku Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji podpisał zarządzenie ustanawiające odznakę jego pamięci.

  • Policjant na uroczystości wręczenia medali
  • Medal "Nawet z narażeniem życia"
  • Logo pomagamy i chronimy