Drzewko truskawkowe – czym jest?

Drzewko truskawkowe to drzewo o nazwie sugerującej, że wydaje ono smaczne truskawki, które są tak lubiane na terenie Polski. W rzeczywistości drzewo truskawkowe z truskawkami wspólną ma tylko nazwę, gdyż znacznię się rózni od roślin, których owocwami są właśnie te słodkie, czerwone owoce, które znajdują zastosowanie w wielu miejscach.

Drzewo truskawkowe – skąd pochodzi?

Drzewo truskawkowe wywodzi się z regionów śródziemnomorskich, lecz rośnie również w Europie Zachodniej oraz na terenie Azji. Jest to krzew, bądź niewielkie drzewo, które zazwyczaj osiąga maksymalnie wysokość rzędu 12 metrów. Prawdziwa nazwa tej rośliny to chruścina jagodna. Drzewo truskawkoe znane jest także jako poziomkowiec lub drzewo poziomkowe i pod tą nazwą kojarzone jest ze stolicą Hiszpanii, czyli Madrytem, gdyż znajduje się w herbie tego miasta. Drzewo truskawkowe to bardzo ciekawa roślina, gdyż można uprawiać ją w mieszkaniu lub ogrodzie zimowym i zawsze pozostaje zielona. Ponadto w ciepłym okresie wydaje owoce, które są z wyglądu skrzyżowaniem truskawek oraz poziomek. Nasiona tego drzewka zakupić można na przykład na stronie https://domisad.pl/catalog/drzewko-truskawkowe.

Sadząc drzewko truskawkowe trzeba pamiętać o kilku rzeczach. Gdy sadzimy je w donicy należy umieścić tam żyzną ziemię z dużą zawartością próchnicy. Ponadto należy chronić młodą rośliną przed silnym słońcem. Ważne jest także by pomieszczenie zapewniało ogrzewanie. Z kolei gdy temperatura zewnętrzna przekracza 20 stopni donicę można postawić na balkonie bądź tarasie. Więcej ciekawych informacji o świecie znaleźć można na stronach asbiznesu.pl lub muszlafest.pl.