Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ruda Śląska

Policjanci wykonujący swoje obowiązki, zwłaszcza w trudnym czasie pandemii, zdają sobie sprawę, że nie należą do lubianych grup zawodowych. Tym bardziej radość sprawiają im takie wiadomości, jaką ostatnio otrzymali policjanci z rudzkiej czwórki i wydziału prewencji.

Pilnujący porządku i przestrzegania ustanowionych przepisów mundurowi spotykają się czasem z niechęcią i niezrozumieniem swoich obowiązków. Są jednak obywatele, którzy sytuację rozumieją, zdając sobie sprawę, że tylko podporządkowanie regułom pomoże nam wszystkim szybciej wrócić do normalności. Większość spotkań z Policją najczęściej wynika z jakichś przykrych sytuacji życiowych, co rodzi niechęć do naszej służby. Dziękowanie policjantom nie jest więc, co doskonale rozumiemy, powszechne, ale… jakże miłe. Komendant Miejski Policji w Rudzie Śląskiej otrzymał pisma od jednej z mieszkanek miasta, która dziękuje dzielnicowym z czwórki i policjantom z prewencji za szybkie i pozytywne załatwienie jej sprawy. Kobieta podkreśliła, że wszystkich mundurowych, z którymi miała do czynienia, cechowała rzetelność, fachowość oraz bezstronność. W dalszej części swoich listów wskazywała, że mundurowi zawsze byli uprzejmi i wyrozumiali wobec niej.
Cieszy nas fakt, że służba pełniona przez rudzkich policjantów jest ciepło odbierana przez mieszkańców, czego dowodem są takie podziękowania.