Przypominamy o trwającej ogólnopolskiej akcji „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Już w tę sobotę kierowcy będą mieli ostatnią szansę na to, by sprawdzić ustawienie świateł w swoich pojazdach na stacjach diagnostycznych biorących udział w akcji. Pamiętajmy, że sprawne i prawidłowo ustawione światła naszego samochodu decydują o bezpieczeństwie zarówno naszym, jak i innych użytkowników dróg.

W ramach zainaugurowanej 21 października ogólnopolskiej akcji „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”, już w najbliższą sobotę (4.12.) wszyscy kierowcy kolejny raz będą mogli skorzystać z bezpłatnej kontroli oświetlenia w swoich pojazdach. Wykaz stacji diagnostycznych biorących udział w działaniach znajdziecie Państwo w załączniku znajdującym się pod komunikatem.

Pamiętajmy, że sprawne i prawidłowo ustawione światła samochodu decydują o bezpieczeństwie zarówno naszym, jak i innych użytkowników dróg. Zachęcamy do sprawdzenia oświetlenia w swoich pojazdach. Takie kontrole powinniśmy bezwzględnie wykonać między innymi po wymianie żarówki, ponieważ jej złe zamocowanie może powodować nieprawidłowy kierunek padania światła i w rezultacie oślepianie innych kierowców na drodze.

Pliki do pobrania

  • Wykaz stacji diagnostycznych biorących udział w akcji "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo"
    671.13 KB