Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ruda Śląska

Dlaczego warto korzystać z usług doradcy kredytowego?

Zawód doradcy kredytowego w obecnych czasach cieszy się bardzo dużą popularnością, a wszystko to dlatego, ponieważ osoba taka stwarza możliwość swoim klientom do tego, aby w odpowiedni sposób móc dobrać konkretny produkt finansowy dopasowany w pełni do ich potrzeb. Mimo tego, że doradca kredytowy współpracuje z różnymi instytucjami finansowymi to w dalszym ciągu działa on w sposób niezależny. I to właśnie dlatego jest on nam w stanie przedstawić o wiele szerszą ofertę produktów finansowych, niż poszczególny bank. Nic więc dziwnego, że tak duże grono osób decyduje się na korzystanie z takiego rozwiązania podczas poszukiwania idealnego kredytu dla siebie.

Jakie zalety wynikają z usług doradcy kredytowego?

Każda osoba, która decyduje się na usługę doradcy kredytowego może mieć pewność, że wybór danego produktu finansowego będzie w pełni dopasowany do jej potrzeb. Otóż, główną rolą doradcy kredytowego jest przede wszystkim dobór takiej oferty finansowej, która będzie w jak największym stopniu satysfakcjonowała konkretnego klienta. Doradca kredytowy jest w stanie udzielić profesjonalnych oraz bardzo szczegółowych informacji zarówno, jeżeli chodzi o skomplikowane elementy umowy kredytowej, ale również całego procesu uruchomienia kredytu. W związku z tym, gdy zdecydujemy się zgłosić do takiej osoby to możemy mieć pewność, że wszystkie formalności związane z uzyskaniem kredytu będą przebiegały w sposób sprawny i rzetelny.

Czy usługi doradcy kredytowego są drogie?

W przypadku pierwszej wizyty u doradcy kredytowego w większości przypadków nie zapłacimy nic. Z kolei, jeżeli chodzi o dalsze etapy współpracy to zazwyczaj prowizja zaczyna się już od 4% w zależności od produktu finansowego, którym jesteśmy zainteresowani. W sytuacji, gdy interesuje nas kredyt hipoteczny to prowizja ta może być trochę wyższa.

Jakimi cechami charakteryzuje się dobry doradca kredytowy?

Jeżeli chodzi o to, jakimi cechami charakteryzuje się dobry ekspert kredytowy to należy tutaj powiedzieć w szczególności to, że osoba taka powinna wykazywać się dużym profesjonalizmem, nie powinna być nachalna w stosunku do swojego klienta, jak również powinna długi czas prowadzić swoją działalność na rynku finansowym. Bowiem tylko wtedy będziemy mieli pewność, że znaleźliśmy się u odpowiedniego doradcy. Oczywiście przed wybraniem się do konkretnego specjalisty w tym zakresie mamy również możliwość sprawdzenia opinii na jego temat w internecie, ponieważ forów odnośnie doradców kredytowych w chwili obecnej nie brakuje.

Na jakie pytania warto się przygotować podczas wizyty u doradcy kredytowego?

Podczas wizyty u doradcy kredytowego warto przygotować się na takie pytania jak:

  • jakie są nasze konkretne potrzeby finansowe
  • jakie są nasze miesięczne wydatki
  • na jaki cel chcemy zaciągnąć zobowiązanie finansowe
  • jaka jest miesięczna wysokość naszych zarobków
  • czy posiadamy jakiekolwiek zobowiązania finansowe, które nie zostały jeszcze w pełni uregulowane

Należy również pamiętać, że mogą pojawić się również dodatkowe pytania. W zależności od tego, jak będzie przebiegał cały proces kredytowy.