Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ruda Śląska

Limanowa to znaczące miasto znajdujące się w województwie małopolskim. Znane jest głównie ze swoich niezwykłych walorów turystycznych, w tym z wielu tras narciarskim. Pod względem religijnym stanowi cel pielgrzymek ze względu na piękny kompleks zespołu sankturaryjnego wraz z Bazyliką Matki Boskiej Bolesnej.

Jeśli szukasz szczegółowych informacji o mieście znajdziesz je na portalu limanowskie.pl Również tutaj znajdują się informacje o aktualnych wydarzeniach, przydatne dla osób mieszkających w mieście. Warto więc przyjrzeć się temu co budzi największe zainteresowanie mieszkańców na przestrzeni ostatnich miesięcy.

Jedną z najważniejszych wiadomości, niezwykle korzystną dla mieszkańców jest to, że Szpital Powiatowy im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej pozyskał tomograf komputerowy oraz dwie nowe karetki pogotowia. Wszystko to zostało zrealizowane dzięki wsparciu ze środków rządu. Tego typu wsparcie uzyskują tylko szpitale wyróżniające się wysoką jakością świadczonych usług oraz z odpowiednim poziomem funkcjonowania. Jest to więc duże wyróżnienie dla szpitala w Limanowej. Warto jeszcze dodać, że ze względu na specyficzne położenie miasta karetki każdego dnia poruszają się po górzystym i niekorzystnym terenie, co wpływa znacząco na ich zużycie. Dzięki takiemu wsparciu z pewnością wpłynie to jeszcze lepiej na efektywność działania placówki szpitalnej.

Modernizacja parku miejskiego w Limanowej to gorący temat wśród mieszkańców. Koszt modernizacji to prawie 17 milionów złotych, więc już teraz szacuje się, że park zmieni się nie do poznania oraz jego obszar znacznie się powiększy. Przy podejmowaniu decyzji o rozbudowie tego parku pomyślano o wielu potrzebach mieszkańców. Znajdą się tutaj również miejsca dla dzieci oraz dla osób, które chcą aktywnie spędzać czas, a więc powstanie również siłownia. Wodny plac zabaw, altany do odpoczynku i altany sensoryczne to tylko niektóre atrakcje nowoczesnego parku miejskiego w Limanowej. Również dla rowerzystów zostaną przygotowane odpowiednie trasy w samym parku.

Wiadomości dla mieszkańców Limanowa na nowym portalu