Ponad 60 rudzkich sportowców oraz kilkunastu trenerów otrzymało dziś nagrody Prezydenta Miasta Ruda Śląska za wybitne osiągnięcia w 2019 roku.

Lista wyróżnionych sportowców:

Uczniowski Klub Sportowy „POVER KUŹNIK” Chorzów:

Adam Łaskawski – III miejsce na Mistrzostwach Świata w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w kategorii +120 kg. 18-25.05.2019, Tokio, Japonia.

Klub Sportowy „Diablice Rugby” Ruda Śląska:

Angelika Piekorz – IV miejsce w klasyfikacji łącznej na Mistrzostwach Europy Kobiet Rugby 7

Wojskowy Klub Sportowy „Śląsk” Wrocław:

Krzysztof Sadowik – I miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w zapasach w stylu wolnym, 27-28.09.2019 w Raciborzu, oraz II miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w zapasach w stylu wolny 26-28.04.2019 w Bydgoszczy.

Dawid Kareciński – III miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym, kat. 67 kg, 11.05.2019, Kartuzy

Śląskie Stowarzyszenie Triathlonowe „CHOP ZE ŻELAZA TRI TEAM” Siemianowice Śląskie :

Bartłomiej Prokop – I miejsce w Mistrzostwach Polski w Triathlonie „Age Group” na dystansie sprinterskim w kategorii M16, 22.06.2019, w Suszu.

Zapaśniczy Klub Sportowy „SLAVIA” Ruda Śląska:

Paulina Danisz – II miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorek w zapasach kobiet, 26-28.04.2019, Bydgoszcz.

Emilia Pisula – I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach kobiet, 01-03.05.2019, w Staszowie.

Jakub Czerczak – III miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach w stylu wolnym, 03-05.05.2019, w Kielcach.

Jarosław Czerczak - II miejsce w Mistrzostwach Polski Weteranów w zapasach w stylu wolnym, 19.10.2019, w Warszawie.

Grzegorz Łabus - – II miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym, 26-28.04.2019, Bydgoszcz.

Klaudiusz Wiezner - III miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym, 26-28.04.2019, Bydgoszcz.

Natalia Kubaty - II miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorek w zapasach kobiet, 26-28.04.2019, Bydgoszcz.

Kamil Wojciechowski - III miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym, 26-28.04.2019, Bydgoszcz.

Adam Gryc - III miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym, 26-28.04.2019, Bydgoszcz.

Kamila Kulwicka - II miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorek w zapasach kobiet, 26-28.04.2019, Bydgoszcz.

Angelika Mytkowska - III miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorek w zapasach kobiet, 26-28.04.2019, Bydgoszcz.

Natalia Strzałka – I miejsce w Mistrzostwach Europy U-23 w zapasach kobiet, 04-10.03.2019, w Nowym Sadzie w Serbii.

III miejsce w Mistrzostwach Świata do lat 23 w zapasach kobiet,Budapeszt 2019.

Daria Szymeczko - III miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorek w zapasach kobiet, 26-28.04.2019, Bydgoszcz.

Dominika Kulwicka - II miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorek w zapasach kobiet, 26-28.04.2019, Bydgoszcz.

Wiktoria Gregorczyk - II miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach kobiet, 01-03.05.2019, w Staszowie.

TRENERZY: Elżbieta Garmulewicz (podopieczni: Natalia Strzalka, Paulina Danisz), Tomasz Rogala (podopieczni: Natalia Kubaty, Grzegorz Łabus), Marek Garmulewicz (podopieczni: Dominika Kulwicka, Kamila Kulwicka)

Klub Sportowy „Pogoń” Ruda Śląska:

Filip Chrząszcz – III miejsce Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym, kat. 87 kg, 10-11.05.2019, Kartuzy

Aleksander Wojtachnio – II miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w stylu wolnym, kat. 97 kg, 26-28.04.2019, Bydgoszcz

Jerzy Sekura – II miejsce w Mistrzostwach Świata Weteranów w zapasach w stylu klasycznym, Tbilisi 2019

TRENERZY: Jan Walkowiak (podopieczny: Aleksander Wojtachnio), Piotr Topolski (podopieczny: Filip Chrząszcz)

MKS Unia Racibórz:

Kamil Zakrzewski – II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym, kat. 97 kg, 22-23.03.2019, Radom.

Górniczy Klub Sportowy „Czarni” Bytom:

Paulina Dziopa – II miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorek w Judo, Rybnik 2019 oraz I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorek w Judo, Rybnik 2019

BJJ Factory Gliwice:

Maciej Szczepanik – II miejsce Mistrzostwa Europy Ju-Jitsu Ne Waza Gi kat. Junior młodszy – 34 kg, Holandia, maj 2019

TL „Pogoń Ruda Śląska:

Katarzyna Wolniewicz – I miejsce Mistrzostwa Polski Masters – chód sportowy na 5 km, Białystok 2019

Przemysław Kozłowski – III miejsce Młodzieżowe Mistrzostwa Polski –bieg na 60m, Toruń, 16-17.02.2019 r.

TRENER: Piotr Prencel – podopieczni: Przemysław Kozłowski, Zofia Tkocz

UKP Ruda Śląska:

Bartosz Staniszewski – I miejsce Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Pływaniu 400m stylem zmiennym, Olsztyn 2019.

Grupa Kolarska Gliwice:

Dawid Jona – II miejsce Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym, Strzelce Krajeńskie, 12-13.01.2019 r.

Koło Wędkarskie nr 92 w Rudzie Śląskiej przy KWK Halemba:

Bartosz Mirek – II miejsce Mistrzostwa Polski Kadetów w Wędkarstwie Rzutowym, 20-22.09.2019 r., Błonie

TRENER: Dariusz Ciacia – podopieczny: Bartosz Mirek

Koło Wędkarskie nr 51 w Rudzie Śląskiej w Nowym Bytomiu:

Maciej Białdyga – TRENER kadry narodowej U-20 w Wędkarstwie Spławikowym, która zdobyła złoty medal Mistrzostw Świata w Hiszpanii, w dniach 10-11.08.2019 r.

Rudzki Klub Sportów i Sztuk Walki „Bushido”:

Dawid Kołodziej – III miejsce – Mistrzostwa Świata knockdown 2019 – IKF Kempo, III miejsce – Mistrzostwa Świata Submission 2019 – IKF Kempo, 25-27.04.2019 – Guadalajara, Hiszpania

Artur Markiewicz - III miejsce – Mistrzostwa Świata knockdown 2019 – IKF Kempo, III miejsce – Mistrzostwa Świata Submission 2019 – IKF Kempo,

25-27.04.2019 – Guadalajara, Hiszpania

Ewelina Pszczółkowska – I miejsce i tytuł Mistrzyni Świata Submission 2019 – IKF Kempo, 25-27.04.2019 – Guadalajara, Hiszpania

Jakub Mikoszek - III miejsce – Mistrzostwa Świata knockdown 2019 – IKF Kempo, III miejsce – Mistrzostwa Świata Full Kempo 2019 – 25-27.04.2019 – Guadalajara, Hiszpania

Dawid Augustyniak – I miejsce i tytuł Mistrza Świata knockdown 2019, IKF Kempo, 25-27.04.2019 – Guadalajara, Hiszpania

Trener: Rafał Burdzik – trener kadry Polski Kempo Taiu Jutsu i trener Rudzkiego Klubu Sportów Walki Bushido. Podopieczni: Dawid Kołodziej, Artur Markiewicz, Ewelina Pszczółkowska Jakub Mikoszek, Dawid Augustyniak

Klub Sportowy Zgoda Ruda Śląska:

Wiktoria Pietryga, Nikola Lessner, Martyna Hajda, Oliwia Szewczyk – III miejsce w XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Juniorek Młodszych w Piłce Ręcznej, 31.03. – 06.04.2019r. w Kielcach.

Trener: Józef Szmatłoch, podopieczne: Wiktoria Pietryga, Nikola Lessner, Martyna Hajda, Oliwia Szewczyk

Wykaz zawodniczek KS Zgoda Ruda Śląska, które w sezonie 2018/2019 zdobyły tytuł Wice Mistrzyń Polski w kategorii młodziczek:

Nikola Lessner

Justyna Gontarek

Oliwia Szewczyk

Julia Wilczyńska

Wiktoria Pietryga

Martyna Hajda

Natalia Szydełko

Natalia Gardian

Marta Bodzianowska

Wiktoria Skiba

Daria Sierant

Oliwia Dera

Dominika Madej

Magdalena Mynarek

Trenerzy : Józef Szmatłoch , Adam Michalski

Katolicki Parafialny Klub Sportowy Halemba:

Nikola Janik - II miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w Akrobatyce Sportowej, 31.05. – 02.06.2019r. Chorzów.

Julia Olchawa - II miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w Akrobatyce Sportowej, 31.05. – 02.06.2019r. Chorzów.

Emilia Biernat – II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Akrobatyce Sportowej, 07-09.06.2019r., Orzysz

Lilliana Szudy - III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Akrobatyce Sportowej, 07-09.06.2019r., Orzysz

Panie trener: Dominika Bryła, Marta Wandzik

Rudzki Klub Sportu i Sztuk Walki „SEIKEN”:

Martyna Cichosz – I miejsce w Mistrzostwach Polski w Ju Jitsu w konkurencji Ne Waza No Gi U18, 28-29.09.2019r., Sochaczew

Izabella Imiełowska – I miejsce w Mistrzostwach Polski w Ju Jitsu w konkurencji Ne Waza No Gi Senior, 28-29.09.2019r., Sochaczew

Damian Seweryn – II miejsce w Mistrzostwach Świata w MMA Full Contact kat. 86kg i II miejsce w Mistrzostwach Świata w MMA Light Contact kat. 86kg, Włochy, Carrara, 2-3.11.2019r.

Kajetan Liszewski - II miejsce w Mistrzostwach Świata w MMA Full Contact kat. 78 kg, Włochy, Carrara, 2-3.11.2019r.

Rudzki Klub Kyokushin Karate:

Łukasz Dymek – III miejsce w Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin Juniorów, w konkurencji kata oraz kumite, 15.11.2019r. Maków Mazowiecki

Dawid Szymański – III miejsce w Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin Juniorów, w konkurencji kata, 18.05.2019r., Wrocław

Marek Partuś – I miejsce w Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin w konkurencji kumite, 18.05.2019r. , Wrocław

Roman Dymek – trener, podopieczni Łukasz Dymek, Dawid Szymański, Marek Partuś.

Śląskie Wodne Pogotowie Ratownicze – odział Ruda Śląska:

Marta Skudlik – I miejsce w Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym – 4x50m z pasem ratowniczym w kat. OPEN, 8-9.06.2019r. , Szczecin

Anna Nocoń - I miejsce w Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym – 4x50m z pasem ratowniczym w kat. OPEN, 8-9.06.2019r. , Szczecin

Dominika Nocoń - I miejsce w Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym – 4x50m z pasem ratowniczym w kat. OPEN, 8-9.06.2019r., Szczecin

Natalia Pasek – III miejsce w Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym – rzut liną , 8-9.06.2019r., Szczecin

Trener: Magdalena Skudlik: podopieczni: Natalia Pasek, Dominika Nocoń, Anna Nocoń, Marta Skudlik

Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Grunwald Ruda Śląska:

Dariusz Kiraga, Jarosław Podolski, Franciszek Świtalik – I miejsce w Mistrzostwach Polski w Piłce Ręcznej Masters, czerwiec, Kalisz 2019.

Niezrzeszeni:

Paweł Przybylski – I miejsce w Mistrzostwach Europy w kulturystyce w federacji WBBF WFF , 18.05.2019r., Kłajped, Litwa.

Przypomnijmy, że nagrody i wyróżnienia przyznawane są zawodnikom za wybitne osiągnięcia sportowe w dyscyplinach zespołowych i indywidualnych we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym oraz trenerom, których zawodnicy osiągnęli wysoki wynik sportowy. Uhonorowani zostają także działacze sportowi, wyróżniający się w działalności na rzecz środowisk sportowych. Nagrody są przyznawane na pisemny wniosek zawodnika, trenera lub klubu sportowego, po zaopiniowaniu go przez Komisję Rady Miasta ds. Sportu.


1000 Znaków do wykorzystania