Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ruda Śląska

Zmarł Andrzej Sieroński. Od 2009 roku był Honorowym Obywatelem Miasta Ruda Śląska, wieloletnim wójtem i przewodniczącym Rady Gminy Giżycko, a także przyjacielem wielu rudzian. – Moje myśli są z rodziną i bliskimi zmarłego. Jestem pewna, że w Rudzie Śląskiej będzie zawsze mile wspominany – mówi prezydent Grażyna Dziedzic.

Andrzej Sieroński urodził się 13 marca 1952 roku w Reszlu na Mazurach i z tym regionem związał swoje życie. Był doświadczonym samorządowcem, m.in. przewodniczącym rady gminy, a następnie przez 3 kadencje piastował urząd wójta gminy Giżycko. Był to okres dynamicznego rozwoju tego miejsca. Wystarczy wspomnieć, że w czasie sprawowania urzędu zadbał o realizację inwestycji na ok. 500 mln złotych. To właśnie w tym czasie wybudowano m.in. Park Wodny w Wilkasach. Po przegranych wyborach w 2014 roku pozostał aktywną postacią w życiu społecznym i wspólnie z grupą współpracowników założył stowarzyszenie „Aktywni Gminy Giżycko”.

Zmarły był również jednym z inicjatorów podpisania umowy o wzajemnej współpracy w dziedzinie kultury, sportu i rekreacji pomiędzy gminą Giżycko i Rudą Śląską. Dzięki jego osobistemu zaangażowaniu rudzka młodzież korzystała m.in. z możliwości udziału w obozach sportowych na Mazurach. Zawsze interesowały go problemy Rudy Śląskiej. To również z jego inicjatywy Zbigniew Nowak, górnik ocalony po tąpnięciu w KWK „Halemba" w 2006 roku, wraz z rodziną przebywał przez dwa tygodnie na wczasach w Giżycku, na koszt Gminy.

W wywiadzie dla portalu giżycko.info.pl z 2017 r. śp. Andrzej Sieroński powiedział: „Chciałbym, żeby mieszkańcy pamiętali, że zawsze starałem się działać z pożytkiem dla Gminy i mam nadzieję, że mi się to udawało. Kocham Gminę Giżycko i przez lata starałem się, by stała się ona wizytówką dla całego kraju.”