W dniu 6 maja 2019 rudzcy strażacy rozpoczęli Dzień Strażaka Mszą Świętą w kościele pw św. Piusa X w Rudzie Śląskiej. We Mszy uczestniczyły władze państwowe, władze samorządowe naszego miasta, strażacy, emeryci, renciści, rodziny strażaków oraz zaproszeni goście.

Mszę Świętą koncelebrował ksiądz Proboszcz Krzysztof Sitek w asyście proboszczów parafii rudzkich. Ks. Sitek podkreślił, że to święto, którego patronem jest św. Florian jest okazją do uczczenia trudu i poświęcenia ludzi. Proboszcz dodał, że strażacy codziennie ryzykują zdrowie i życie, niosąc pomoc podczas pożarów, ale również wypadków drogowych czy powodzi. Nierzadko płacą za to najwyższą cenę. Ich postawa stanowi przykład godny naśladowania przez wszystkich.

Na zakończenie uroczystości ks. proboszcz poświecił samochód specjalistyczny z podnośnikiem hydraulicznym (SHD23 MAN).


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.