Awaria wodociągowa na ul. Tunkla i Dojazdowej - część odbiorców ma już wodę

Mieszkańcy dzielnicy dowiedzieli się o przerwie w dostawie wody w wyniku naprawy awarii prowadzonej przez PWiK. Prace miały wpłynąć na adresy przy ul. Tunkla i ul. Dojazdowa, a informacja o zakończeniu robót pojawiła się w oficjalnym komunikacie. W mieście panowała ulga, ale też pytania o jakość i dostępność wody po przywróceniu zasilania.
- PWiK poinformował o awarii, później o zakończeniu prac
- Jak to odczuli mieszkańcy Rudy Śląskiej i co warto zrobić dalej
PWiK poinformował o awarii, później o zakończeniu prac
Przed południem PWiK zgłosił przerwę w dostawie wody spowodowaną usuwaniem awarii na sieci wodociągowej. Planowane wyłączenie obejmowało zakres od godziny 9:30 do 13:00, jednak przebieg robót mógł ulec zmianie w zależności od warunków terenowych. W aktualizacji opublikowanej o godzinie 11:40 spółka podała, że prace zostały zakończone i wznowiono dopływ wody dla części odbiorców.
Szczegóły dotyczące przywrócenia dostaw:
- przywrócono dopływ wody dla adresów ul. Tunkla 22 - 34 (numery parzyste) oraz ul. Dojazdowa 11;
- wcześniej planowane było wyłączenie na odcinku ul. Tunkla 22 - 36 (numery parzyste) i ul. Dojazdowa 11.
PWiK przeprosił za niedogodności i poprosił, by w razie problemów z jakością wody kontaktować się z dyspozytorem pod numerami 994 lub (32) 34 24 200.
Jak to odczuli mieszkańcy Rudy Śląskiej i co warto zrobić dalej
Dla osób, które zostały pozbawione wody choć na kilka godzin, szybkie wznowienie zasilania to ulga, ale też niepewność — zwłaszcza gdy woda po otwarciu kranu jest mętna. W takiej sytuacji sensowne jest spuścić kran przez chwilę, aby oczyścić instalację w mieszkaniu. Jeśli pojawią się uporczywe problemy z barwą, zapachem lub smakiem wody, warto skorzystać z podanych numerów kontaktowych i zgłosić problem bezpośrednio do PWiK.
Dla planowania dnia mieszkańców przydatne informacje w skrócie:
- przewidywany czas wyłączenia (zgłoszony przed pracami) 9:30 - 13:00;
- rzeczywiste przywrócenie części dostaw zgłoszono o 11:40;
- dotknięte adresy: ul. Tunkla 22 - 34 (parzyste), ul. Dojazdowa 11.
Takie awarie przypominają, że szybkie informacje od operatora sieci i dostępność numeru dyspozytora są kluczowe dla mieszkańców. PWiK zapewnia, że pracuje nad minimalizowaniem zakłóceń, a mieszkańcy mogą zgłaszać wszelkie nieprawidłowości telefonicznie.
na podstawie: Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rudzie Śląskiej.
Autor: krystian
Ostatnie Artykuły

Analiza techniczna dla każdego: Jak czytać wykresy i waluty przelicznik, by nie dać się zaskoczyć?

Nocne kontrole kierowców z aplikacji - rudzka policja sprawdziła ponad 50 aut

Weekendowe kontrole wyłapały czterech kierujących w Rudzie Śląskiej

Ponad 7 mln zł dla Rudy Śląskiej. Największa część trafi tam, gdzie pomoc jest codziennością

Na giełdzie szkół w Rudzie Śląskiej padło pytanie o niebieski mundur

Amerykańskie święto w rudzkim liceum dopełni jubileusz Hoovera

Rudzcy policjanci weszli do płonącego bloku i wrócili z medalami

Od śladu do zatrzymania - policja znalazła sprawcę lutowego rozboju

Bieg Wiewiórki wraca – trasa przez halembski las i terminy startów

Noclegi dla pracowników kontraktowych zatrudnionych w Rudzie Śląskiej

Sto lat służby i plebiscyt - dzielnicowi z Halemby walczą o SuperDzielnicowego 2026

20-latek z Rudy Śląskiej stracił panowanie - auto utknęło na ogrodzeniu

Rzemieślnicy świętowali w Kłodnicy – msza i podziękowania od prezydenta

