
W Katowicach odbyło się wyjątkowe szkolenie, które ma na celu walkę z przestępczością farmaceutyczną i dopingiem. Policjanci z całego regionu zyskali nowe umiejętności, które pomogą im skuteczniej zwalczać nielegalne praktyki na rynku farmaceutycznym.
- Katowice w walce z przestępczością farmaceutyczną
- Eksperci dzielą się wiedzą o antydopingowych naruszeniach
Katowice w walce z przestępczością farmaceutyczną
W czwartek, 9 marca 2025 roku, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach stała się miejscem intensywnego szkolenia dla funkcjonariuszy. Spotkanie zorganizowane przez Państwową Inspekcję Farmaceutyczną miało na celu podniesienie kwalifikacji policjantów w zakresie przeciwdziałania przestępstwom związanym z obrotem lekami oraz naruszeniami przepisów antydopingowych. W obliczu rosnącej liczby nielegalnych działań na tym polu, edukacja i współpraca między instytucjami są kluczowe.
Eksperci dzielą się wiedzą o antydopingowych naruszeniach
Podczas szkolenia omówiono różnorodne aspekty dotyczące nielegalnego pozyskiwania leków oraz wykorzystania baz danych w walce z przestępczością farmaceutyczną. Uczestnicy, w tym policjanci z pionu przestępczości gospodarczej oraz funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji, mieli okazję wysłuchać ekspertów, którzy przedstawili metody wykrywania naruszeń przepisów antydopingowych. Agnieszka Ostrowska, kierownik Zespołu Analityczno-Śledczego Polskiej Agencji Antydopingowej POLADA, zwróciła uwagę na istotne aspekty prawne związane z tymi działaniami.
Na zakończenie spotkania Marcin Luty, zastępca Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Katowicach, zaprezentował przykłady spraw prowadzonych we współpracy z Policją. Cykl szkoleń realizowany jest na mocy porozumienia między Komendantem Głównym Policji a Głównym Inspektorem Farmaceutycznym i obejmuje wszystkie garnizony Policji w Polsce. Nadzór nad projektem sprawuje nadkom. Ewelina Mączkorowska, Dyrektor Biura do Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej Komendy Głównej Policji.
Opierając się na: Policja Ruda Śląska