Pijani rowerzyści i hulajnogiści ponoszą wysokie kary za jazdę po alkoholu
W ostatnich dniach na drogach naszego regionu doszło do nieprzyjemnych incydentów związanych z jazdą po alkoholu na jednośladach. Policja przypomina, że połączenie alkoholu z rowerem czy hulajnogą elektryczną to nie tylko lekkomyślność, ale i poważne konsekwencje finansowe oraz zagrożenie dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.
  • Surowe mandaty dla nietrzeźwych użytkowników jednośladów

  • Kontrola drogowa i nietrzeźwi cykliści

  • Nieodpowiedzialność na hulajnodze elektrycznej

Surowe mandaty dla nietrzeźwych użytkowników jednośladów

Wczoraj policjanci z drogówki ukarali dwóch mężczyzn, którzy zdecydowali się na jazdę po alkoholu. Nowe przepisy dotyczące grzywien są surowe i nie pozostawiają miejsca na pobłażliwość. Obaj amatorzy jednośladów zostali ukarani mandatami w wysokości 2500 złotych. Takie kary mają na celu uświadomienie, że jazda pod wpływem alkoholu jest nieodpowiedzialna i niebezpieczna.

Kontrola drogowa i nietrzeźwi cykliści

W trakcie rutynowej kontroli drogowej, policjanci zauważyli cyklistę, którego sposób jazdy wzbudził ich podejrzenie. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że 61-letni mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości, co potwierdziło badanie alkomatem z wynikiem 1 promila alkoholu w organizmie. Mandat, który został nałożony na niego, jest wyrazem troski o bezpieczeństwo na drogach, zarówno jego, jak i innych uczestników ruchu.

Nieodpowiedzialność na hulajnodze elektrycznej

Również inny przypadek z tego samego dnia pokazuje, jak niebezpieczne może być korzystanie z hulajnogi elektrycznej po spożyciu alkoholu. 34-letni mężczyzna, który został zatrzymany w centrum miasta, miał blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie. Policjanci przypominają, że nie ma taryfy ulgowej dla osób, które decydują się na jazdę w stanie nietrzeźwości, niezależnie od środka transportu, którym się poruszają. W takich sytuacjach najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zrezygnowanie z jazdy na rzecz pieszego spaceru, co z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Pamiętaj! Pijani użytkownicy jednośladów stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu. Warto mieć na uwadze, że odpowiedzialność na drodze to klucz do bezpiecznego poruszania się w przestrzeni publicznej.


Źródło: KMP w Rudzie Śląskiej