IMGW ostrzega: burze w województwie śląskim do godz. 9:00
Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB w Krakowie wydało ostrzeżenie dla mieszkańców województwa śląskiego. W najbliższych godzinach spodziewane są intensywne burze, które mogą przynieść silne opady deszczu oraz porywisty wiatr. Zachęcamy do zachowania szczególnej ostrożności.
  1. Ostrzeżenie obowiązuje od 6 czerwca godz. 16:00 do 7 czerwca godz. 9:00.
  2. Prognozowane opady deszczu mogą wynosić od 20 mm do 35 mm.
  3. Wiatr osiągnie prędkość do 85 km/h.
  4. Należy spodziewać się miejscami gradu.

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB w Krakowie ostrzega przed nadchodzącymi burzami, które mogą dotknąć województwo śląskie. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 16:00 w dniu 6 czerwca do godziny 9:00 w dniu 7 czerwca. W tym czasie mieszkańcy powinni być przygotowani na gwałtowne zjawiska pogodowe.

Według prognoz, burze mogą przynieść intensywne opady deszczu, które wyniosą od 20 mm do 35 mm. Dodatkowo, należy spodziewać się silnych porywów wiatru osiągających prędkość do 85 km/h. Miejscami może pojawić się grad, co dodatkowo zwiększa ryzyko uszkodzeń mienia.

Największe natężenie burz prognozowane jest na późny wieczór oraz pierwszą połowę nocy. W związku z tym, Centrum Zarządzania Kryzysowego apeluje do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności, zabezpieczenie mienia oraz unikanie wychodzenia na zewnątrz w czasie burz.

W razie potrzeby kontaktu z Centrum Zarządzania Kryzysowego, dostępne są następujące dane kontaktowe:

  • ul. Gen. Hallera 61
  • 41-709 Ruda Śląska
  • tel./fax: 32 248 63 58, 32 248 63 59
  • infolinia: 800 158 800
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pamiętajmy, że odpowiednie przygotowanie i zachowanie ostrożności mogą zminimalizować ryzyko związane z gwałtownymi zjawiskami pogodowymi. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo naszych bliskich.


Źródło: Urząd Miasta w Rudzie Śląskiej