Policjanci uczą bezpieczeństwa na rowerze podczas wycieczki szkolnej w Bykowinie
Policjanci z rudzkiej drogówki wzięli udział w rowerowej imprezie szkolnej, aby edukować młodych rowerzystów o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Spotkanie było okazją do przypomnienia ważnych przepisów oraz sprawdzenia wiedzy dzieci przed egzaminem na kartę rowerową.
  1. Rodzinny przejazd rowerowy zorganizowany przez szkołę.
  2. Policjanci przypominają o bezpieczeństwie na drodze.
  3. Prezentacja policyjnych pojazdów.
  4. Sprawdzian wiedzy młodych rowerzystów.

W poniedziałek Szkoła Podstawowa nr 2 zorganizowała dla swoich uczniów oraz ich rodzin przejazd rowerowy po mieście. W trakcie tej wycieczki uczestnicy mieli okazję poznać różne ciekawe miejsca oraz spotkać się z policjantami z rudzkiej drogówki.

Podczas jednego z przystanków, mundurowi przypomnieli dzieciom i dorosłym zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. To szczególnie ważne przed zbliżającymi się wakacjami, kiedy to zwiększa się liczba rowerzystów na ulicach. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na konieczność odpowiedniego wyposażenia rowerów oraz używania elementów odblaskowych, które znacząco zwiększają widoczność rowerzysty.

Spotkanie było również okazją do zaprezentowania nowoczesnych policyjnych pojazdów. Dzieci mogły zobaczyć, jak wyglądają i w co są wyposażone nowe radiowozy, co wzbudziło duże zainteresowanie wśród najmłodszych uczestników wycieczki.

Na zakończenie spotkania, Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego rudzkiej komendy przeprowadził krótką prelekcję, podczas której przepytał młodych rowerzystów ze znajomości przepisów drogowych. Był to dla nich doskonały sprawdzian przed przyszłym egzaminem na kartę rowerową. Jak się okazało, dzieci były bardzo dobrze przygotowane i z pewnością poradzą sobie na egzaminie.

Po zakończonej prelekcji i sprawdzianie wiedzy, wszyscy uczestnicy wyruszyli w dalszą drogę, bogatsi o cenną wiedzę na temat bezpieczeństwa na drodze.


Wg inf z: Policja Ruda Śląska