Policjanci z czwórki zatrzymali dwóch mieszkańców rudzkich Bielszowic, którzy dokonywali kradzieży pokryw studzienek kanalizacyjnych z terenu kopalni. Mężczyźni nocami kradli żeliwne pokrywy, aby potem sprzedać je pośrednikom. Śledczy udowodnili im 3 kradzieże.

Śledczy z rudzkiej czwórki od ponad miesiąca prowadzili sprawę kradzieży pokryw studzienek kanalizacyjnych z terenu należącego do bielszowickiej kopalni. Kryminalni sprawdzali skupy złomu i wszelkie informacje mogące pomóc w ustaleniu odpowiedzialnych za te kradzieże. Policjanci ustalili, że sprawcy działali nocami. Ustalenia policjantów dokonane w związku z kradzieżą, pozwoliły na wytypowanie prawdopodobnego sprawcy. Stróże prawa zatrzymali jednego z nich, a na podstawie jego zeznań dotarli do drugiego ze sprawców. Zatrzymani to mieszkańcy rudzkiej dzielnicy Bielszowice w wieku 29 i 33 lat. Śledczy pracujący nad tą sprawą udowodnili im kradzież 3 takich pokryw o łącznej wartości blisko 2 tysięcy. Wczoraj usłyszeli zarzuty kradzieży, a przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.
Komentując opisywaną sprawę należy podkreślić i przypomnieć, że tego typu przestępstwa mogą przynieść o wiele większe szkody, niż tylko sama kradzież. Wyciągnięcie kratki lub pokrywy ze studzienki powoduje to, że powstaje sporych rozmiarów i głębokości dziura. Nie zabezpieczone odpowiednio tego typu miejsce, samo z siebie stwarza wielkie zagrożenie dla życia i zdrowia, czasami wielu osób.