Do policyjnego pościgu doszło w poniedziałkowe popołudnie na halembskim odcinku ulicy 1 Maja. 22-letni kierowca Jagura próbował uniknąć kontroli drogowej, której chcieli dokonać mundurowi z rudzkiej drogówki. Młodemu mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policyjnym pościgiem zakończyła się próba kontroli drogowej, na halembskim odcinku ulicy 1 Maja. Chwilę po godzinie 15 policjanci z rudzkiej drogówki, chcieli skontrolować samochód marki Jaguar, z uwagi na przekroczenie prędkości przez kierującego tym pojazdem. Jednak kiedy kierowca widział, że mundurowi podchodzą do jego samochodu, ten gwałtownie ruszył, odjeżdżając z miejsca kontroli. Ucieczka na nic się zdała, bo już chwilę później kierowca był w rękach policjantów. Jak się okazało to 22-letni mężczyzna, mieszkaniec Rudy Śląskiej. Młody mężczyzna, próbując zgubić patrol, wykonał wiele manewrów, które mogły spowodować zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Rudzianin stracił prawo jazdy i dodatkowo za ten nieodpowiedzialny czyn grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

PRZYPOMINAMY !!!
Art. 178b. Kodeksu Karnego - Niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego.

Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.