Rudzcy mundurowi wraz z maskotką Sierżant Rudą gościli w przedszkolu nr 21. Policjanci uświetnili tym uroczystość nadania przedszkolu imienia „Młodych Odkrywców”. Największą radość i uśmiechy na dziecięcych buziach wywołała policyjna wiewiórka, która przez zabawę uczy najmłodszych ważnych zasad związanych z ich bezpieczeństwem.

Pani Komendant Komisariatu Policji II w Rudzie Śląskiej podinsp. Katarzyna Dyczka i dzielnicowy asp. Łukasz Ziętek zostali zaproszeni na uroczystość nadania imienia „Młodych Odkrywców” rudzkiemu Przedszkolu Miejskiemu nr 21.
Celem działania rudzkich policjantów  jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa także dzieci i młodzieży, dlatego tak chętnie uczestniczą w tego typu uroczystości. Zwiększenie poziomu wiedzy i świadomości dzieci w zakresie zasad bezpieczeństwa i unikania zagrożeń pozwala na uniknięcie wielu nieprzyjemnych i stresujących sytuacji. Policjanci regularnie odwiedzają placówki oświatowe w mieście. W trakcie spotkań mundurowi omawiają najważniejsze i najczęściej występujące zagrożenia bezpieczeństwa dzieci. Wizyta na uroczystości nadania imienia rudzkiemu Przedszkolu Miejskiemu nr 21, było dobrą okazją, aby porozmawiać z dziećmi o kilku ważnych i najczęściej występujących zagrożeniach jakimi są :

  • zagrożenia podczas wypoczynku i zabaw nad wodą, a także w miejscach nieodpowiednich do zabaw (piwnice, strychy, pustostany, teren budowy),
  • kontakt z dzikimi lub agresywnymi zwierzętami,
  • niebezpieczne zabawy i zachowania dzieci w domu pod nieobecność dorosłych,
  • kontakt dziecka w domu, w miejscu publicznym, w internecie z obcą, niebezpieczną osobą,
  • niebezpieczne przechodzenie przez ulicę i poruszanie się po chodniku, poboczu, jezdni,
  • niewłaściwe przewożenie dzieci w samochodzie,
  • niebezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze, rolkach, hulajnodze, deskorolce itp.

Jak zawsze w trakcie wizyt u najmłodszych mieszkańców naszego miasta, razem z policjantami pojawia się maskotka Sierżant Ruda, która poprzez zabawę edukuje dzieci. Dzięki niej niektóre z pociech przełamują swój strach i obawę przed kontaktem z policjantem. Staramy się uczyć dzieci, że jeśli się zgubią lub są zagrożone, to właśnie policjant jest od tego aby im pomóc.

  • zdjęcie - sala gimnastyczna, maskotka policji wiewiórka Sierżant Ruda z Panią komendant i dzielnicowym
  • zdjęcie - sala gimnastyczna, maskotka policji wiewiórka Sierżant Ruda z tulącym się do niej chłopcem
  • zdjęcie - sala gimnastyczna, maskotka policji wiewiórka Sierżant Ruda z dziećmi