Wiele prac budowlanych i inżynieryjnych wymaga tego, aby przed postawieniem fundamentów domu czy gospodarstwa, wykonać wykopy.

Martwisz się, że osuwająca się ziemia i czynniki atmosferyczne zniszczą je? Jeśli zastosujesz obudowy ramowe, czyli lekkie szalunki do wykopów, nic złego się nie stanie. Wręcz przeciwnie. Zyskasz o wiele więcej niż gdybyś wykorzystał tradycyjne zabezpieczenia.

Obudowy ramowe — zabezpieczą Twoje wykopy!

Kiedy głębokie wykopy to konieczność?

Wykop to nic innego jak w odpowiedni sposób ukształtowana przestrzeń. Powstaje ona na skutek usunięcia z niej gruntu. Jeśli prowadzisz prace budowalne związane z budownictwem komunikacyjnym, ogólnokubaturowym, hydrotechnicznym i podziemnym, nie unikniesz głębokich wykopów. Ich wykonanie nie jest niczym trudnym dla Twoich fachowców, gorzej jednak z ich zabezpieczeniem. Przydadzą Ci się lekkie szalunki do wykopów, takie, jakie w swojej ofercie ma firma Lifton Polska, czyli lider, jeśli chodzi o sprzedaż, serwisowanie i wynajem maszyn budowlanych na Górnym Śląsku.

Zabezpiecz wykopy i nie martw się osuwającym gruntem!

Na tle innych dostępnych na rynku produktów do zabezpieczania wykopów, zdecydowanie wyróżniają się ramy do wykopów GME. Ich dystrybutorem jest wspomniana firma Lifton Polska.

Hydrauliczne zabezpieczenia wykopów GME zastosujesz nawet do głębokości 8 metrów. Te innowacyjne aluminiowe klatki do wykopów to połączenie praktycznego działania, lekkości i łatwości w montażu. Jeśli w nie zainwestujesz, osuwający się grunt przestanie spędzać Ci sen z powiek.

Fenomen lekkich szalunków do wykopów GME

Wiesz już, że ramy do wykopów GME wyróżniają się na rynku. Pora jednak przyjrzeć się ich parametrom i dowiedzieć się, co sprawia, że są tak wyjątkowe. Przede wszystkim obudowy ramowe:

  • są lekkie — dzięki temu nie tylko łatwo je przetransportujesz, ale także zamontujesz jedna na drugą, bez obawy, że konstrukcja się zarwie (waga poszczególnego elementu obudowy ramowej to jedynie 30 kilogramów, podczas gdy waga standardowych zabezpieczeń dochodzi nieraz nawet do kilku ton),
  • pozwalają zabezpieczyć nawet bardzo głębokie wykopy — dobrze wiesz, że wymusza je budownictwo kubaturowe, komunikacyjne, hydrotechniczne i podziemne); klatki do wykopów GME zastosujesz na głębokości 8 metrów,
  • wytrzymują ogromne parcie gruntu — wszystko dzięki systemom hydraulicznym zasilanych pompką ręczną; ciśnienie w układzie hydraulicznym mieści się w przedziale od 56 do 102 barów,
  • sprawiają, że ominiesz skrzyżowania uzbrojeń takie jak instalacje poprzeczne i wzdłużne (gazowe, telekomunikacyjne, wodno-kanalizacyjne) - nie martwisz się więc tym, że obudowa ramowa zniszczy lub uszkodzi instalację,
  • zastosujesz na każdym gruncie (stabilnym i niestabilnym) - klatki do wykopów są idealne zarówno w przypadku wykopów liniowych, jak i punktowych; wykopy punktowe są wyjątkowo niestabilne (typ „kurzawa”) jednak dzięki larsenom stalowym stworzysz szczelny system, którym zabezpieczysz wykop z 4 stron.

GME, czyli amerykańska marka, która opatentowała funkcje systemów zabezpieczeń wykopów

Jak wybrać spośród wielu obudów ramowych te najlepsze dla swojej budowy? To niełatwe zadanie. Jednak warto postawić na jakość i wieloletnie doświadczenie. Takie właśnie ma firma GME — amerykański lider, jeśli chodzi o aluminiowe systemy zabezpieczeń wykopów. GME istnieje od lat 60. XX wieku. Początkowo marka zajmowała jeden z zakładów w Union City w Michigan, jednak wraz z rozwojem firmy, rozszerzyła działalność. Obecnie jest właścicielem 2 zakładów w Union City i jednego zajmującego się badaniami. Badawczo-rozwojowa działalność GME sprawia, że firma odpowiada na zmieniające się potrzeby kontrahentów i dystrybutorów. Marka zdobyła patenty na funkcje osłon wielu wykopów. Na tym jednak nie poprzestała — wciąż bowiem je ulepsza.

Najwyższy poziom obsługi klienta, wysoka jakość produktów, jak również dążenie do innowacyjności to kierunki, w których podąża GME.

Lekkie obudowy ramowe to szalunki stworzone z myślą o głębokich wykopach. Bezpieczne systemy i zaawansowane technologicznie rozwiązania — to właśnie tego potrzebuje Twoja budowa.

Sprawdź naszą ofertę na stronie https://liftonpolskasklep.pl/kategoria/zabezpieczenia-wykopow-szalunki-do-wykopow/obudowy-ramowe/