Dziś w rudzkiej komendzie odbyło się wprowadzenie podinspektora Dawida Gila na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Rudzie Śląskiej. Nowy komendant jest dobrze znany rudzkim policjantom, przez większość swojej policyjnej kariery służył w tutejszym garnizonie. Ostatnie dwa lata kierował świętochłowicką jednostką, aby dziś zastąpić na stanowisku szefa rudzkiej Policji inspektora Jarosława Dyło, który przeszedł na emeryturę.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni gości z Prezydentem Miasta Ruda Śląska na czele, komendanci i zastępcy rudzkich komisariatów, a także naczelnicy wydziałów komendy i pracownicy cywilni. Po wprowadzeniu i odczytaniu rozkazu o powierzeniu obowiązków nowy komendant przywitał zgromadzonych na uroczystości gości, policjantów i pracowników Policji. Podinspektor Dawid Gil to doświadczony oficer, który w policji służy od ponad 25 lat. Od początku swojej służby był związany z rudzką jednostką. Pracował jako policjant plutonu patrolowego - interwencyjnego i kryminalny w rudzkiej czwórce, następnie awansował do wydziału kryminalnego - komendy, aby w 2011 roku awansować na stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji III w Rudzie Śląskiej. Rok później objął kierowanie największym rudzkim komisariatem – jedynką. Następnie od czerwca 2018 roku zajmował stanowisko Pierwszego Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Rudzie Śląskiej. Od lutego 2021 roku jako Komendant kierował świętochłowickim garnizonem Policji, aby 7 lutego wrócić do rudzkiej komendy. Doświadczenie, kompetencje i znajomość specyfiki Rudy Śląskiej pozwolą podinsp. Gilowi na sprawne kierowanie rudzkim garnizonem policji i zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego miasta.
Uroczystość ta była również okazją do pożegnania starego Komendanta, który wczoraj, po 31-latach zakończył służbę w Policji. Insp. Jarosław Dyło, zajął miejsce Pierwszego Zastępcy po zmieniającym go teraz podinsp. Gilu, aby w ubiegłym roku awansować na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Rudzie Śląskiej po odchodzącym na emeryturę ówczesnym komendancie. Insp. Dyło przez ostatnie 2 lata był związany z rudzką komendą i jak powiedział w swoim przemówieniu – dziękuję wszystkim tym którzy sumiennie pracowali na mój sukces i dbali o dobre wyniki naszej jednostki.
Odszedł z naszych szeregów policjant z dużym doświadczeniem, który często służył swoją pomocą i radą. Słowa uznania przechodzącemu na emeryturę komendantowi przekazali włodarze miasta, komendanci służb mundurowych, a także pracownicy cywilni i policjanci rudzkiego garnizonu.